اتصال مرکز داده انویدیا رکورد مالزی را افزایش داد | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — شرکت ابزار مالزیایی YTL Power International پس از اعلام همکاری با شرکت Nvidia برای ساخت مرکز داده هوش مصنوعی 20 میلیارد رینگیت (4.3 میلیارد دلار) در این کشور آسیای جنوب شرقی به رکورد بالایی رسید.

YTL Power سودهای روز دوشنبه را تا 5 درصد افزایش داد و به بالاترین میزان از زمان عرضه این شرکت در سال 1997 رسید. این گروه پس از بسته شدن بازارها در روز جمعه، زمانی که سهام 6.6 درصد افزایش یافت، معامله را تأیید کرد.

این شرکت که مالک YTL PowerSeraya سنگاپور و دارایی‌های آب در بریتانیا است، با انویدیا برای ایجاد زیرساخت هوش مصنوعی که سریع‌ترین ابررایانه‌ها را تا اواسط سال 2024 به مالزی می‌آورد، همکاری خواهد کرد. وی به این کشور سفر کرد و در آنجا با انور ابراهیم نخست وزیر نیز دیدار کرد.

شان لیم، تحلیلگر RHB Research در گزارشی نوشت: «رشد درآمد YTL Power باید با تحویل موفقیت آمیز پروژه در بلندمدت تقویت شود. با این حال، “سرمایه گذاران باید توجه داشته باشند که نیازهای اضافی سرمایه پیش رو می تواند نسبتاً فشرده باشد.”

شرکت مادر این شرکت، YTL Corporation نیز رشد کرد و سود دو روزه خود را به حدود 20 درصد رساند. هر دو سهم در سال جاری بیش از 200 درصد رشد کرده اند و در 18 دسامبر آماده پیوستن به شاخص سهام مالزی FBM KLCI هستند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور