اتصال اینترنت شرق آفریقا تحت تأثیر قطع کابل زیر دریا | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — چندین کشور در شرق آفریقا از جمله کنیا با قطع شدن حداقل یکی از کابل های زیر دریا که به این منطقه خدمات رسانی می کند، اتصال اینترنت کندی را تجربه می کنند.

بن رابرتز، مدیر ارشد فناوری و نوآوری گروه Liquid Intelligent Technologies گفت: «اطلاعاتی که ما داریم تأیید می‌کند که یکی از کابل‌های زیر دریا در ۴۵ کیلومتری شمال دوربان قطع شده است.» “این باعث می شود اینترنت کند شود.”

رابرتز گفت که منطقه آفریقای شرقی تحت تأثیر قرار گرفته است زیرا برخی از ارائه دهندگان محتوای بزرگ آن توسط مراکز داده در آفریقای جنوبی، نزدیکترین گره به کنیا، ارائه می شوند. او گفت تا زمانی که مهندسان مشکل را حل کنند، ترافیک اینترنت تغییر کرده است.

شرکت تجزیه و تحلیل اینترنتی NetBlocks در پستی در X گفت: «داده‌های شبکه اختلال در اتصال اینترنت در چندین کشور آفریقای شرقی و اطراف آن را نشان می‌دهد».

آسیب به چهار کابل زیردریایی در سواحل غربی آفریقا باعث اختلال در خدمات اینترنت در سراسر این قاره در ماه مارس شد. طبق داده‌های شرکت‌هایی از جمله NetBlocks، سیستم کابلی آفریقای غربی، MainOne، South Atlantic 3 و کابل‌های دریایی ACE – شریان‌های داده‌های مخابراتی – در آن زمان تحت تأثیر قرار گرفتند و باعث قطعی و مشکلات اتصال برای اپراتورهای تلفن همراه و ارائه‌دهندگان خدمات اینترنت شد. Kentik و Cloudflare.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور