آینده NFT ها – چرا هنر فقط آغاز است

تصویر
عکس پروفایل Maria Stankevich Hacker Noon

در ماه مارس ، کلاژ Everydays ، ساخته شده توسط مایک وینکلمن ، معروف به هنرمند دیجیتال Beeple ، به عنوان NFT در گالری کریستی با قیمت 69 میلیون دلار فروخته شد. به مدت 13.5 سال ، این هنرمند در حال انتشار یک عکس بود و آن را “هر روز” می خواند. همه این قطعات منفرد – 5000 عکس – گرد هم آمده اند تا EVERYDAYS را تشکیل دهند: 5000 روز اول ، در تاریخ هنر دیجیتال بی نظیر است. کل جهان توسط هیستری توده ای گرفتار شد ، س questionال اصلی که هم از طرف اخبار خبری و هم از مردم عادی پرسیده شد – آیا واقعاً ممکن است کسی مایل باشد به اندازه یک عکس اصلی توسط ون گوگ یا مونه ، برای یک عکس JPEG هزینه کند؟

تصویر
Beeple’s collage, Everydays: The First 5000 Days, sold at Christie’s. Image: Beeple

حتی اگر آتش بحث در مورد انصاف قیمت های هنر دیجیتال همراه با کمی آرامش در بازار کمی فروکش کرده است ، هنوز هم بسیاری از آنها تعجب می کنند که چرا مردم مایلند پول زیادی را برای یک بلاکچین بپردازند. بیایید بفهمیم NFT چیست و چرا NFT آینده بزرگی دارد (و نه تنها در هنر).

NFT ها اساساً دارایی های دیجیتالی غیرقابل انعطاف هستند که در بلاکچین مستقر هستند. با تشکر از بلاکچین ، شما می دانید چه کسی NFT را ایجاد کرده و صاحبان فعلی و قبلی آن چه کسانی هستند. یعنی دروغ گفتن که NFT دارید جواب نمی دهد – همه نشانه ها منحصر به فرد هستند.