آینده جستجو؟ • Yoast

شما در حال رانندگی هستید، بنابراین نمی توانید از تلفن خود استفاده کنید. اما واقعاً باید بدانید که فیلم بعدی مارول چه زمانی اکران می شود. چیکار میکنی (و 52 درصد مردم) انجام دادن؟ شما از جستجوی صوتی استفاده می کنید! جستجوی صوتی یا جستجوی صوتی به متن ظاهراً چیز بزرگ بعدی است. بیایید دریابیم که آیا این درست است و آیا این خبر خوب است یا بد.

این در نام است: به جای استفاده از صفحه کلید برای جستجوی آنلاین، از صدای خود استفاده می کنید. اما این بدون برنامه یا دستیار جستجوی مفیدی مانند گوگل یا الکسا امکان پذیر نیست. آنها صدای شما را به متن تبدیل می کنند، سپس از آن درخواست برای برآورده کردن درخواست شما استفاده می کنند. یک جستجوی صوتی می تواند به این صورت باشد: “Hey Google، چند نفر در Wijchen زندگی می کنند؟”

(پاسخ 40951 تا 2019 است).

بیایید به چند عدد نگاه کنیم. یک مطالعه توسط Uberall نشان داد که 21٪ از مردم از جستجوی صوتی در یک استفاده می کنند هفتگی اساس یک نظرسنجی HubSpot نشان داد که 74٪ از مردم در ماه گذشته از جستجوی صوتی استفاده کرده اند. و آخرین اما نه کم اهمیت: تقریباً 50٪ از مردم در حال حاضر قبل از خرید با استفاده از جستجوی صوتی در حال تحقیق در مورد محصولات هستند.

با نگاهی به این اعداد، نمی توانید انکار کنید که جستجوی صوتی به طور فزاینده ای محبوب می شود. اما چرا؟

بدیهی است که بخش عمده ای از این رشد به دلیل دستگاه های هوشمندی مانند سیری اپل، الکسای آمازون و گوگل است. چون همه جا هستن می‌توانید با تلفن، لپ‌تاپ، تبلت، ماشین، بلندگو، ترموستات و احتمالاً بسیاری دیگر صحبت کنید. مطمئناً، قبلاً می‌توانستید این کار را انجام دهید، اما اکنون این دستگاه‌ها واقعاً متوجه می‌شوند که شما چه می‌گویید. از آنجایی که جستجوی صوتی در اطراف ما وجود دارد، درک اینکه چرا مردم شروع به استفاده از آن می کنند دشوار نیست.

دلیل دیگر این است که آسان است. همانطور که اخیراً مشخص کردیم، جستجوی صوتی تقریباً همیشه در دسترس است. و پرسیدن سوال بسیار سریعتر از باز کردن یک مرورگر وب یا برنامه، تایپ درخواست خود، پیمایش در نتایج و سپس انتخاب یکی که خوب به نظر می رسد بسیار سریعتر است.

بهتر و باهوش تر

بله، ما دوباره به هوش مصنوعی نگاه می کنیم. اکنون که قابلیت‌های یادگیری ماشینی بهتر شده‌اند، دستیارهای صوتی ما به مرور زمان هوشمندتر خواهند شد. این بدان معناست که هرچه بیشتر از جستجوی صوتی استفاده کنید، ترجیحات شما را بهتر می‌فهمد و پاسخی را که به دنبال آن هستید در اختیار شما قرار می‌دهد.

یک گزینه در دسترس

دستگاه‌های جستجوی صوتی به متن بهتر همچنین به معنای بهبود استقلال برای افراد دارای معلولیت است که نمی‌توانند از صفحه کلید یا صفحه لمسی استفاده کنند. کارهایی که ممکن است دشوار یا غیرممکن بوده باشند، اکنون به طور ناگهانی با کمک گوگل، سیری یا الکسا امکان پذیر می شوند. که خبر فوق العاده ای است

و به همین جا ختم نمی شود. دستگاه‌های تبدیل صدا به متن نیز می‌توانند به افرادی که دارای ناتوانی بینایی هستند کمک کنند، زیرا یک دستیار صوتی می‌تواند یک صفحه وب، پست وبلاگ یا ایمیل را با صدای بلند بخواند. و برای افرادی که دارای اختلالات شنوایی هستند نیز مفید است. هنگامی که آنها در یک جلسه شرکت می کنند، یک دستیار صوتی می تواند آنچه را که گفته می شود به متن تبدیل کند.

همه چیزهای خوب، درست است؟ خب یه جورایی مشکلات زمانی بوجود می آیند که ما شروع به بررسی زبان می کنیم. اکثر دستیارهای صوتی به طور استثنایی به زبان انگلیسی آموزش دیده اند، که نباید مشکلی ایجاد کند زیرا همه انگلیسی صحبت می کنند، درست است؟ اشتباه. 75 درصد مردم دنیا اصلا انگلیسی صحبت نمی کنند. بنابراین به هر حال این دستیارهای صوتی چقدر مفید هستند؟*

با این حال، از آن 25 درصد که انجام دادن انگلیسی صحبت می کنند، تنها 6٪ زبان مادری هستند. این بدان معنی است که 19٪ از مردم احتمالاً لهجه انگلیسی دارند یا ممکن است با عبارات، گفته ها یا استعاره های انگلیسی خاصی آشنا نباشند. و از آنجایی که دستیارهای صوتی به شدت به پردازش زبان طبیعی و یادگیری ماشینی متکی هستند، این بدان معناست که آن 19 درصد از مردم در استفاده از دستگاه‌های تبدیل صدا به متن کار سخت‌تری خواهند داشت.

*در حالی که گوگل بازی خود را با بیش از 40 زبان در دسترس برای جستجوی صوتی خود افزایش می دهد، سیری تنها به 21 زبان و الکسا تنها به هشت زبان صحبت می کند.

مستقل یا وابسته؟

در حالی که دستیارهای صوتی به افراد دارای معلولیت اجازه می دهند مستقل تر شوند، ممکن است تأثیر معکوس بر سایر افراد داشته باشد. زیرا تنها استفاده از جستجوی صوتی محدودیت هایی دارد. جستجوی صوتی به شما می دهد یکی پاسخ. معمولا در بالای نتایج جستجو قرار دارد. اکنون، ما می دانیم که به روز رسانی محتوای مفید Google مطمئن می شود که نتایج برتر مفید هستند، اما 100٪ بی خطا نیست. و با نگاهی به نتایج برتر امروزی،… تبلیغات را می بینیم.

اگر مردم فقط و بدون چون و چرا از جستجوی صوتی استفاده کنند (زیرا این کار بسیار آسان است)، فقط در مورد یکی پاسخ و یکی روایت و این سناریو چندان دور از ذهن نیست. در حال حاضر، مردم از ChatGPT برای پاسخ به سوالات خود استفاده می کنند، بدون اینکه بررسی کنند که آیا پاسخ ها وجود دارد یا خیر در حقیقت درست.

سلام گوگل، آیا شما تعصب دارید؟

آن 6 درصد از افرادی که بومی انگلیسی زبان هستند را به خاطر دارید؟ معلوم است، شما باید آن باشید درست سخنران انگلیسی برای اینکه دستگاه های هوشمند خاصی شما را درک کنند. اگر اهل بریتانیا یا ایرلند هستید، به احتمال زیاد دستگاهتان شما را درک نخواهد کرد.

علاوه بر این، دستگاه‌های هوشمند در درک ورودی افرادی که مردان سفید پوست نیستند، مشکل دارند. همانطور که در مورد تشخیص چهره وجود دارد، تشخیص گفتار نیز برای زنان و افراد BIPOC بدتر عمل می کند. و اگرچه این ممکن است عمدی نباشد، اما همچنان مشکل ساز است.

دستیارهای صوتی چه چیزی مشترک دارند؟

برای بررسی بیشتر تعصبات دستیارهای صوتی، نمی توانیم نادیده بگیریم که اکثر آنها به طور پیش فرض هنوز زن هستند. و این، همانطور که یونسکو به درستی در گزارش خود می‌گوید: «این سیگنال را می‌فرستد که زنان یاورانی ملزم، مطیع و مشتاق به لطف هستند که با لمس یک دکمه یا با یک فرمان صوتی صریح مانند «هی» یا «هی» در دسترس هستند. خوب’. دستیار هیچ قدرت نمایندگی بیش از آنچه فرمانده از او می‌خواهد ندارد… در بسیاری از جوامع، این تعصبات جنسیتی را تقویت می‌کند که زنان مطیع و تحمل رفتار ضعیف هستند».

پتانسیل زیاد و کار زیاد

در نتیجه: جستجوی صدا به متن از نظر تئوری عالی به نظر می رسد، اما در عمل هنوز کاملاً وجود ندارد. دستگاه‌هایی که از جستجوی صوتی پشتیبانی می‌کنند، باید زبان‌های دیگری را اضافه کرده و بهبود بخشند و از تعصبات خود رها شوند. چون وقتی آنلاین جستجو می کنم (اگر اصلا برای صدای من کار کند)، می خواهم حقیقت را بدانم. نه فقط آنچه برای یک گروه از مردم صادق است.

بیشتر بخوانید: چرا دسترسی مهم است (در زمان هوش مصنوعی) »

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور