آینده توسعه: آیا بهتر است به عنوان یک فریلنسر کار کنید؟

متوسط ​​حقوق یک مهندس نرم افزار در اروپا حدود 70000 یورو است در حالی که در ایالات متحده 130000 دلار است. اگرچه این اعداد ممکن است در نگاه اول زیاد به نظر برسند، اما آنقدر که ممکن است به نظر برسند زیاد نیستند.

با توجه به افزایش تورم اقتصادی، این مقدار پول نه تنها برای سرمایه گذاری کافی نیست، بلکه برای تشکیل خانواده کافی است. درست است که برای یک فرد، ممکن است بیش از اندازه کافی باشد، اما خانواده چیزی است که بسیاری از مهندسان در ذهن دارند.

من قصد ندارم در مورد اعداد ایالات متحده بحث کنم زیرا من اهل آنجا نیستم، اما می خواهم اروپا را تجزیه و تحلیل کنم و ببینم چرا ارزش آن را دارد که روی برند شخصی خود کار کنید نه اینکه روی 9-5 کار کنید.

سرمایه گذاری انفرادی

با وجود هوش مصنوعی، شرکت‌های تک‌نفره اکنون به واقعیت تبدیل شده‌اند، به همین دلیل است که Indie Hacking امسال به طور ناگهانی ظاهر شد. اکنون، یک مهندس ارشد می تواند پنج برابر خروجی در مقایسه با همین چند سال پیش داشته باشد.

اگرچه، در گذشته، ایجاد SaaS توسط خودتان چالش برانگیز بود، اما اکنون، با ابزارهایی مانند Co-pilot و Chat-GPT، می‌توانید به معنای واقعی کلمه سرعت ایجاد یک پلتفرم را اجرا کنید. حتی اگر با نحو آشنا نباشید، Co-Pilot می‌تواند به شما کمک کند، و Chat-GPT اطلاعاتی را درباره کدتان به شما ارائه می‌کند یا کارهایی را که به‌اندازه کافی آسان برای به خاطر سپردن آن‌ها آسان نیست و باید به Google مراجعه کنید، به شما ارائه می‌کند.

رشد

رشد یکی از اولین چیزهایی است که در طول مصاحبه در مورد آن سوال می کنید.

Source link