آینده امیدوارکننده هوش مصنوعی و فناوری خودرو

یکی از جذاب‌ترین جنبه‌های آینده هوش مصنوعی (AI) در صنعت خودرو و مشکلات و راه‌حل‌های موجود در آن دیده می‌شود. این انقلاب تکنولوژیکی بر جنبه های مختلف صنعت، از تولید و مدیریت زنجیره تامین گرفته تا تجربه رانندگی، تاثیر می گذارد.

به عنوان مثال، وسایل نقلیه خودران وعده افزایش ایمنی، کاهش تراکم ترافیک و ارائه راه حل های حرکتی را برای کسانی که قادر به رانندگی نیستند، می دهند. ویژگی‌هایی مانند کروز کنترل تطبیقی، کمک حفظ بین خطوط و پارک خودکار در حال حاضر استاندارد شده‌اند.

ایلان ماسک، کارآفرین میلیاردر، محصولات تسلا خود را به‌عنوان ربات‌های چرخ‌دار در مقایسه با خودروها یا وسایل نقلیه توصیف می‌کند. با توجه به محبوبیتی که شرکت او تجربه کرده است، ماسک آینده مثبتی را برای خودروهای خودران می بیند و قصد دارد به پیشرفت فناوری ادامه دهد و راهی برای خودروهای تسلا برای دستیابی به قابلیت های خودکار کامل پیدا کند.

در واقع، ماسک آنقدر روی پروژه خود سرمایه گذاری کرده است و آنقدر مطمئن است که کار خواهد کرد که اخیراً هیئت مدیره خود در تسلا را تهدید کرده است که “25٪ از شرکت را به من می دهد وگرنه من هوش مصنوعی و محصولات روباتیک در شرکت نمی سازم.” پس از اینکه مشخص شد شرکت بدون آنها بی ارزش است.

مانند ماسک، میلیون‌ها نفر در سراسر جهان دوست دارند خودمختاری بیشتری ببینند…

Source link