آینده آیفون: 3 ویژگی که اپل باید بعد از 20 سال اجرا کند

اکنون که تنها 3 سال با بیستمین سالگرد تولید آیفون فاصله داریم، تصور اینکه برای تولد بزرگ آیفون چگونه خواهد بود، آسان تر است. چند سال گذشته به کنار گذاشتن چند ویژگی کمک کرده است که چند سال پیش محتمل‌تر به نظر می‌رسیدند.

یک آیفون آینده نگر.  اعتبار تصویر: ZONEofTECHیک آیفون آینده نگر.  اعتبار تصویر: ZONEofTECH

در این مرحله، می‌توان فرض کرد که گوشی‌های تاشو جایگزین تلفن‌های اسلب نمی‌شوند. این عامل برای کسانی که از داشتن یک صفحه نمایش داخلی شکننده تر به نفع تجربه تبلت تاشو بدشان نمی آید، جایگزین مناسبی خواهد بود. با این حال، این اکثریت کاربران نخواهد بود. ما همچنان از قطعات شیشه ای مستطیلی شکل برای آینده قابل پیش بینی استفاده خواهیم کرد، از جمله گوشی هوشمند پرچمدار اپل.

هنوز هم می‌توانیم شاهد بازگشت Touch ID باشیم، اما این تغییر دیگر چندان ضروری نیست، به لطف کاهش مداوم اندازه بریدگی صفحه نمایش که میزبان سنسورها و دوربین‌های Face ID است. معرفی نرم‌افزارهای کاهش‌دهنده هوشمند مانند «جزیره پویا» نیز کمک کرد: دریافت نوتیفیکیشن‌ها از دوربین جلو روشی خلاقانه است که بریدگی صفحه نمایش را کمتر به خطر می‌اندازد و بیشتر به یک ویژگی مثبت تبدیل می‌شود. حسگرهای اثرانگشت به سمت خوان‌های اولتراسونیک زیر صفحه‌نمایش تکامل یافته‌اند، اما سرعت و میزان خرابی آن‌ها همچنان نیازمند کار قابل توجهی برای رقابت با خط پایه قابلیت اطمینان ایجاد شده توسط Touch ID در آیفون‌های قدیمی‌تر است.

Source link