آیا Canonical Sunbeam همان پرتو آفتابی است که OpenStack به آن نیاز دارد؟ | دانش مرکز داده

Canonical می‌خواهد از طریق Sunbeam، یک پیشنهاد منبع باز جدید که این شرکت در 13 ژوئن اعلام کرد، OpenStack را به مرکز داده شما – یا تقریباً هر جای دیگری که ممکن است بخواهید یک ابر خصوصی را اجرا کنید – آسان‌تر از همیشه کند.

آیا Sunbeam باعث پذیرش بیشتر OpenStack، پلتفرم منبع باز که مرگ آن شده است، خواهد شد اعلام شده است بیشتر از یک بار در سالهای اخیر? برای نگاهی دقیق تر به راه حل جدید و معنای آن برای دنیای OpenStack به ادامه مطلب بروید.

Sunbeam OpenStack چیست؟

همانطور که احتمالاً می دانید اگر اخبار رایانش ابری را دنبال می کنید، OpenStack یک راه حل منبع باز برای ساخت ابرهای خصوصی است. OpenStack برای اولین بار در سال 2010 منتشر شد و به سازمان‌ها اجازه می‌دهد سرورها را در مجموعه‌ای از منابع پیکربندی کنند که می‌توان از طریق یک مدل زیرساخت به‌عنوان سرویس (IaaS) در صورت تقاضا از آنها استفاده کرد. این به شرکت‌ها اجازه می‌دهد چیزی شبیه به یک محیط ابری عمومی بسازند، به جز اینکه مالک و کنترل کامل بر زیرساخت‌ها باشند.

کورک نقل قول را کشید

Canonical، شرکتی که بیشتر به عنوان حامی شناخته می شود لینوکس اوبونتو، برای سال ها توزیعی از OpenStack را به نام ارائه کرده است OpenStack جذاب. با Sunbeam، که Canonical در حال حاضر آن را “افزونه” پیشنهاد اصلی OpenStack خود می نامد، این شرکت امیدوار است دو چالش اصلی مرتبط با OpenStack سنتی را حل کند:

  • دشواری استقرار و مدیریت: Canonical در بیانیه ای اعلام کرد که Sunbeam “با یک رابط شفاف و دستورالعمل های نصب بسیار ساده ارائه می شود” که مدیران می توانند از آن برای راه اندازی یک محیط کاملاً کاربردی در چند دقیقه استفاده کنند، حتی اگر تجربه قبلی OpenStack را نداشته باشند. این یک پیشرفت بزرگ نسبت به استقرار سنتی OpenStack است که ممکن است هفته ها طول بکشد تا برنامه ریزی و پیاده سازی شود.
  • منابع مورد نیاز بالا: طبق گفته Canonical، Sunbeam یک نوع سبک وزن OpenStack است که برای «قابل استفاده در ماشین‌هایی با منابع سخت‌افزاری محدود، از جمله ایستگاه‌های کاری و ماشین‌های مجازی» طراحی شده است. این ویژگی باید به جذابیت Sunbeam برای سازمان‌هایی کمک کند که می‌خواهند ابرهای خصوصی را با استفاده از استخرهای کوچک سرور به جای زیرساخت‌های عظیم راه‌اندازی کنند (اگرچه، همانطور که در زیر ذکر شد، Canonical Sunbeam را راه‌حلی برای زیرساخت‌های مقیاس بزرگ نیز می‌داند).

بر اساس این مزایا، Canonical از Sunbeam به عنوان یک پیشنهاد OpenStack برای مشاغلی که نمی‌خواهند به تیم‌های مشاور برای استقرار یا مدیریت OpenStack پول پرداخت کنند، تبلیغ می‌کند.

تایتوس کورک، مدیر محصول در Canonical، گفت: «در طول سال‌ها هیچ‌کس، از جمله ما، نتوانستیم راه درستی را برای ارائه و راه‌اندازی OpenStack جمع‌آوری کنیم و آن را به یک ابزار مشاوره تبدیل کنیم» که برای استقرار و مدیریت آن به تخصص تخصصی نیاز داشت. دانش مرکز داده. “از این رو، سرمایه گذاری ما در Sunbeam: خود مستقر در روز 0، به طور کامل مستقل در آینده.”

Canonical همچنین گفت که Sunbeam را راه‌حلی برای کسب‌وکارهایی می‌داند که به روشی برای کارکردن «محیط‌های ابری در مقیاس بزرگ که راه‌حل‌های سبک‌وزن مانند K8‌های فلزی لخت، کوتاهی می‌کنند» نیاز دارند. به عنوان نمونه هایی از موارد استفاده از Sunbeam، او به “AI/ML، محیط های HPC و telco NFVI اشاره کرد. [network functions virtualization infrastructure]”، اضافه کرد، “با توجه به API های جامع و قابلیت همکاری، OpenStack قابلیت هایی را ارائه می دهد که در هیچ جای دیگری در دسترس نیستند.”

تغییرات در استراتژی OpenStack Canonical

در حال حاضر، Canonical قصد دارد Sunbeam را در کنار توزیع سنتی OpenStack خود ارائه دهد. اما همانطور که Sunbeam بالغ می شود و ویژگی های بیشتری به دست می آورد، این شرکت به Sunbeam به عنوان پیشنهاد اولیه OpenStack خود می پردازد.

کورک گفت: زمانی که Sunbeam برابری ویژگی‌ها را با Charmed OpenStack به دست آورد، به چارچوب پیش‌فرض تحویل و عملیات Canonical برای OpenStack تبدیل خواهد شد. دانش مرکز داده. در هر مقیاسی پشتیبانی می‌شود، در حالی که مزایای بیشتری نسبت به OpenStack Charms، از جمله مانع ورود کم، رابط انسان‌پسند، معماری سبک وزن، و تجربه ارتقاء یافته به همراه خواهد داشت.»

این قابل توجه است زیرا نشان می دهد که Canonical با Sunbeam بیش از ایجاد یک توزیع داخلی OpenStack طراحی شده برای استقرار در مقیاس کوچکتر انجام می دهد. مورد دوم به نظر می رسد در مرکز دیدگاه Canonical Sunbeam در کوتاه مدت باشد، اما در نهایت، هدف این شرکت ظاهراً آوردن درجه جدیدی از قابلیت استفاده به موارد استفاده OpenStack در همه انواع است.

اگر این اتفاق بیفتد، مردم (از جمله خودم) که دوران شکوفایی OpenStack را به پایان رسانده اند، ممکن است مجبور شوند حرف های خود را بخورند. مسلماً، OpenStack هرگز به پتانسیل کامل خود به عنوان راهی برای شرکت‌ها برای ایجاد محیط‌های ابری خصوصی و اجتناب از معایب ابر عمومی تا حد زیادی به این دلیل که استفاده از OpenStack واقعاً سخت بود، نرسید. Canonical با ارائه یک برداشت کاربرپسندتر از OpenStack، سرانجام ممکن است عشقی را که برای سال‌های متمادی از دست داده بود، به پلتفرم بیاورد.

افتتاحیه جدیدی در بازار OpenStack؟

Canonical فکر می کند که بازار OpenStack در حال حاضر آماده اختلال است زیرا شرکت های بیشتری به دنبال راه هایی برای استقرار ابرهای خصوصی بدون استفاده از پلت فرم های اختصاصی مانند VMware هستند.

کورک گفت: «خرید VMware توسط Broadcom فرصت قابل‌توجهی برای OpenStack ایجاد می‌کند، به طوری که همه شرکت‌ها در بخش سازمانی اکنون در مورد افزایش بالقوه هزینه مجوز احساس تردید دارند. “ما در حال حاضر می بینیم که برخی از آن سازمان ها به دنبال منبع باز به عنوان یک جایگزین معقول هستند. به همین ترتیب، ما شاهد افزایش علاقه به OpenStack از تاریخ خرید هستیم.”

این یک شرط بزرگ است – در حال حاضر هیچ مدرکی مبنی بر دور شدن سازمان‌ها از VMware وجود ندارد – اما با توجه به انتخاب بین راه‌حل‌های منبع باز و اختصاصی، بیشتر کسب‌وکارها پیشنهاد منبع باز را انتخاب می‌کنند تا زمانی که از نظر قابلیت استفاده و پشتیبانی رقابتی باشد. به نظر می رسد که با انتشار Sunbeam، چشم انداز بلندمدت Canonical را به عنوان گزینه ای آسان برای شرکت هایی که به دنبال ایجاد ابرهای خصوصی هستند، انتخاب کنید.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  پنج عملکردی که از اتوماسیون امنیت سایبری بهره می برند