آیا گوگل با تنوع های متعدد از یک محتوا خوب است؟

در ساعت کاری دفتر سئو گوگل، جان مولر پاسخ می دهد که آیا برای ناشران اشکالی ندارد که محتوای خود را کپی کنند و آن را منتشر کنند، اساساً بخش هایی از محتوای خود را کپی می کنند تا محتوای مشابه اما متفاوت ایجاد کنند. جان مولر گفت که تا جایی که دیگر مشکلی ندارد مشکلی ندارد و سپس توضیح داد که آن نقطه کجاست.

خود سرقتی؟

شخصی که این سوال را می‌پرسد، آن را به‌عنوان ناشر در حال «سرقت سرقت ادبی» توصیف کرد. اما این یک استفاده نادرست از کلمه سرقت ادبی است زیرا تعریف سرقت علمی عبارت است از گرفتن محتوا از شخص دیگری و سپس ارائه نادرست آن به عنوان متعلق به خود.

بدیهی است که همانطور که نمی توان از خود دزدی کرد، نمی توان خود را سرقت ادبی کرد.

معنای واقعی شخصی که سوال می پرسد کپی کردن محتوای خودش است.

این سوال پرسیده شده است:

«آیا گوگل با ناشرینی که محتوای خود را سرقت ادبی می کنند مشکلی ندارد؟

به عنوان مثال، من یک مقاله وابسته نوشتم که چیزی را برای مادر پیشنهاد دادم. آیا می توانم محتوای آن مقاله را کپی کنم تا شاید برای یک خواهر یا همسر یا خاله یا مادربزرگ مقالات بیشتری بنویسم؟

استفاده مجدد از محتوا

مولر به استفاده نادرست از کلمه سرقت ادبی اشاره کرد و در مورد آن صحبت کرد.

مولر پاسخ داد:

بنابراین… من نمی دانم تعریف کامل سرقت ادبی چیست. اما به نظر می رسد اگر از محتوای خود دوباره استفاده می کنید، واقعاً سرقت ادبی نیست، حداقل آن طور که من آن را درک می کنم.

از دیدگاه گوگل، اگر محتوایی را از وب‌سایت خود می‌گیرید و دوباره آن را با تغییر برخی عناصر صفحه منتشر می‌کنید، اساساً به شما بستگی دارد.»

محتوا باید بر ارزش تمرکز کند

بسیاری از مواقع می‌توانیم به محتوا از نظر نحوه پاسخگویی گوگل فکر کنیم. اما پاسخ گوگل به طور کلی بر اساس ارزشی است که آن صفحه برای بازدیدکنندگان سایت ارائه می دهد.

مولر پاسخ خود را ادامه داد:

و این چیزی است که فرض من در بسیاری از موارد این است که شما فقط با کپی کردن مقاله موجود و تغییر برخی از کلمات روی آن، ارزش زیادی ارائه نمی کنید.

بنابراین احساس من این است که، از نقطه نظر استراتژیک، احتمالاً بهتر است چیزی منحصر به فرد و قانع کننده برای آن موضوعات بنویسید یا مقاله ای ایجاد کنید که به نوعی این تغییرات مختلف را پوشش دهد.

بنابراین از نقطه نظر استراتژیک چیزی شبیه به آن است که من توصیه می کنم.

اما صرفاً از نقطه نظر سیاست، من فکر نمی‌کنم چیزی به‌طور خاص مانع این باشد که شما مقاله‌های فردی را بردارید و سپس… تعداد انگشت شماری از آن را کپی کنید.

بنابراین این چیزی است که از دیدگاه … صرفاً عملی، به نوعی به شما بستگی دارد.

اما توصیه من واقعاً به نوعی باعث می شود که مقالات کمتری واقعاً خوب باشند.”

صفحات درگاه

چیزی که شخصی که سوال می پرسد تا حدودی به آن اشاره دارد، تنوعی از صفحات درگاه است.

یک رویکرد قدیمی برای سایت‌ها، ایجاد صفحات محتوایی با هدف قرار دادن تمام پنجاه ایالت ایالات متحده و برای هر ایالت ایجاد صفحات وب مطابق با بیست شهر برتر بر اساس جمعیت بود.

صفحات اساساً یکسان بودند، فقط نام ایالت ها و شهرها متفاوت بود.

گوگل آن را صفحات درگاه می نامد و این چیزی است که می تواند منجر به جریمه دستی شود.

این چیزی است که اسناد رسمی Google در مورد صفحات درگاه هشدار می دهد:

Doorway ها سایت ها یا صفحاتی هستند که برای رتبه بندی برای جستجوهای خاص و مشابه ایجاد شده اند. آنها برای کاربران بد هستند زیرا می توانند به چندین صفحه مشابه در نتایج جستجوی کاربر منجر شوند، جایی که هر نتیجه کاربر را اساساً به همان مقصد می برد.

آنها همچنین می توانند کاربران را به صفحات میانی هدایت کنند که به اندازه مقصد نهایی مفید نیستند.

مولر نسبت به ایجاد ناخواسته صفحات درگاه هشدار داد:

«یک مورد شدید در اینجا که می‌تواند ظاهر شود، اگر می‌خواهید واقعاً محتوای خود را به شدت کپی کنید، این است که در نهایت صفحات درگاهی ایجاد می‌کنید.

و این اساساً گرفتن یک قطعه از محتوا و ایجاد تغییرات بسیار زیاد فقط با کلمات مختلف در آن است و این چیزی است که برخلاف دستورالعمل‌های مدیر وب سایت ما است.

بنابراین این چیزی است که من باید مراقب آن باشم و همچنین چیزی است که در آن شما کیفیت پایین‌تری ایجاد می‌کنید… تقریباً می‌توانم بگویم صفحات ناخواسته برای وب‌سایت شما که اساساً درست مانند کرکی است که در کل ارزش منحصربه‌فردی ارائه نمی‌کند.

و به‌جای اینکه محتوای وب‌سایت خود را به این شکل رقیق کنید، توصیه می‌کنم در عوض روی قوی‌تر کردن محتوای اصلی وب‌سایت خود تمرکز کنید.

بنابراین این یک نوع توصیه من در آنجا است.

بنابراین اگر می‌پرسید، آیا گوگل با آن مشکلی ندارد، خوب مثل این است که می‌توانید هر کاری را که می‌خواهید در وب‌سایت خود انجام دهید، اما این بدان معنا نیست که Google برای آن ارزش قائل است.»

روی محتوا تمرکز کنید نه میانبرها

نکته مهم در اینجا این است که محتوا مهمترین دارایی یک وب سایت است. محتوا می تواند به موفقیت یا عدم موفقیت یک سرمایه گذاری کمک کند.

با دیدن اینکه محتوا چقدر مهم است، منطقی است که محتوا تنها چیزی است که نباید روی آن کوتاهی کرد یا از میانبر استفاده نکرد.

نقل قول

پاسخ جان مولر به این سوال را در دقیقه 7:34 تماشا کنید: