آیا کنگره باید پلتفرم های فناوری بزرگ را بررسی کند؟

این هفته، کمیته انرژی و بازرگانی مجلس نمایندگان یک جلسه استماع کامل کمیته با Shou Chew، مدیر عامل TikTok برگزار خواهد کرد تا در مورد نحوه مدیریت این پلتفرم با داده‌های کاربران، تأثیر آن بر روی بچه‌ها و رابطه آن با ByteDance، شرکت مادر چینی‌اش، بحث کند.

این جلسه بخشی از تحقیقات در حال انجام برای تعیین اینکه آیا TikTok باید در ایالات متحده ممنوع شود یا مجبور به جدا شدن از ByteDance است.

ممنوعیت TikTok بیش از 150 میلیون آمریکایی را که از TikTok برای آموزش، سرگرمی و درآمدزایی استفاده می کنند، تحت تاثیر قرار خواهد داد.

همچنین بر پنج میلیون کسب‌وکار آمریکایی که از TikTok برای دستیابی به مشتریان استفاده می‌کنند، تأثیر می‌گذارد.

آیا TikTok تنها خطر برای امنیت ملی است؟

طبق یادداشتی که توسط پروژه نظارت بر فناوری منتشر شده است، TikTok تنها پلتفرم فناوری نیست که خطراتی برای امنیت ملی، سلامت روان و کودکان ایجاد می کند.

همانطور که کنگره TikTok را مورد بررسی دقیق قرار می دهد، پروژه نظارت بر فناوری نیز قویاً بر بررسی خطرات ناشی از شرکت های فناوری مانند آمازون، اپل، متا و گوگل تاکید می کند.

این پلتفرم‌ها سابقه مستندی در ارائه محتوای مضر برای مخاطبان جوان‌تر و مخالف منافع ایالات متحده دارند. آنها همچنین در بسیاری از موارد در حفاظت از اطلاعات خصوصی کاربران شکست خورده اند.

بسیاری از شرکت‌های فناوری بزرگ موفقیت TikTok را دیده‌اند و سعی کرده‌اند از برخی ویژگی‌های آن تقلید کنند تا کاربران را تشویق کنند تا بیشترین زمان ممکن را در اکوسیستم پلتفرم‌های خود صرف کنند. دانشگاهیان، فعالان، سازمان‌های غیردولتی و دیگران مدت‌هاست که نگرانی‌های خود را در مورد خطرات این پلتفرم‌ها مطرح کرده‌اند.

برای کاهش واقعی خطرات Big Rech برای جامعه ما، کنگره باید فراتر از TikTok نگاه کند و سایر شرکت ها را در قبال خطرات مشابهی که برای امنیت ملی، سلامت روان و داده های خصوصی ایجاد می کنند، مسئول بداند.

خطرات ناشی از شرکت های بزرگ فناوری

در زیر نمونه‌هایی از خطراتی که شرکت‌های فناوری بزرگ برای کاربران ایالات متحده ایجاد می‌کنند ذکر شده است.

آمازون

آمازون چندین حرکت بحث برانگیز انجام داده است، از جمله شراکت با یک آژانس تبلیغاتی دولتی برای راه‌اندازی یک پورتال کتاب چین و ارائه خدمات AWS به شرکت‌های چینی، از جمله یک شرکت نظارتی ممنوعه با ارتباط با ارتش.

سیب

تحقیقات مستقل نشان داد که اپل اطلاعات دقیقی در مورد کاربران خود جمع‌آوری می‌کند، حتی زمانی که کاربران ترجیح می‌دهند برنامه‌ها را از اپ استور ردیابی نکنند. بیش از نیمی از 200 تامین کننده برتر اپل در چین کارخانه دارند.

گوگل

FTC گوگل و یوتیوب را به دلیل جمع آوری اطلاعات کودکان بدون رضایت والدین 170 میلیون دلار جریمه کرد. یوتیوب همچنین الگوریتم خود را تغییر داد تا اعتیادآورتر شود و زمان تماشای ویدیوها و مصرف تبلیغات توسط کاربران افزایش یابد.

متا

فیس بوک به کمبریج آنالیتیکا اجازه داد تا اطلاعات خصوصی بیش از 50 میلیون کاربر را جمع آوری کند. همچنین نتوانست بیش از 530 میلیون کاربر را در مورد نقض داده ها که منجر به سرقت داده های خصوصی کاربران شده است، مطلع کند.

همچنین اجازه دخالت روسیه در انتخابات 2016 را داد. عملیات نفوذ به عنوان یک سازمان خبری مستقل با 13 حساب کاربری و دو صفحه ظاهر شد و پیام های انتقادی را به صداهای راست و چپ میانه ارسال کرد.

TikTok

کارکنان TikTok تأیید کردند که شرکت مادر چینی آن، ByteDance، در تصمیم‌گیری دخالت دارد و به داده‌های کاربران TikTok دسترسی دارد. ونسا پاپاس، مدیر اجرایی TikTok، هنگام شهادت در مقابل کمیته امنیت داخلی سنا، تایید نکرد که آیا ByteDance داده های کاربران TikTok را به دولت چین می دهد یا خیر.

نتیجه

در حالی که خطرات ناشی از TikTok غیرقابل انکار است، واضح است که کنگره باید به خطرات ناشی از صنعت فناوری نیز رسیدگی کند. با پاسخگویی همه متخلفان اصلی، می‌توانیم یک چشم‌انداز دیجیتالی امن، ایمن و مسئولانه برای همه ایجاد کنیم.


تصویر ویژه: Koshiro K/Shutterstock

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور