آیا هوش مصنوعی مولد حقوق نویسندگان و هنرمندان را نقض می کند؟

نویسندگان، هنرمندان و کارفرمایان آنها از هوش مصنوعی مولد (AI) خشمگین هستند – چت ربات هایی که رمان ها و نسخه های خبری می نویسند، تولیدکنندگان تصویر که آثار هنری یا موسیقی را به سفارش هر هنرمندی که آثارش در اینترنت قابل دسترسی است، ایجاد می کنند. لیست دعاوی در حال رسیدگی طولانی و در حال افزایش است.

رسانه های بزرگ از جمله مجله نیویورک تایمز و شیکاگو تریبون ادعا می‌کنند که داستان‌های آن‌ها «مصافانه» کپی شده است، نویسندگان برجسته داستان‌ها و داستان‌های غیرداستانی ادعا می‌کنند «سرقت سیستماتیک در مقیاس انبوه»، و هنرمندان مشهور ادعا می‌کنند که تولیدکنندگان تصویر آثارشان را تکرار می‌کنند و تهدید به نابودی معیشت آنها می‌کنند.

نویسندگان و هنرمندان نه تنها به تولید واقعی نثر، تصاویر یا موسیقی توسط هوش مصنوعی، بلکه به استفاده از آثارشان برای آموزش هوش مصنوعی در وهله اول اعتراض دارند. با خواندن برخی از دعواها، علاوه بر شکایت، اضطراب واقعی را نیز احساس می‌کنید – این احساس که هر چه شاکیان پربارتر و موفق‌تر شوند، سریع‌تر جایگزین‌های خود را آموزش می‌دهند.

ترس آن‌ها با موج‌های تبلیغاتی اخراج‌های مبتنی بر هوش مصنوعی در سراسر صنعت سرگرمی و حتی در میان خود کدنویس‌ها به اثبات رسیده است. با این حال، سؤالات حقوقی پیچیده هستند و برای سالها حل نمی شوند. آنها شامل دسترسی به کپی رایت و …

Source link