آیا منحصر به فرد بودن محتوا به رتبه بندی کمک می کند؟

ناشر که محتوایش توسط هزاران سایت کپی شده بود، آنها را از طریق فرآیند DMCA از Google حذف کرد. آن شخص از جان مولر گوگل پرسید که آیا منحصر به فرد بودن محتوا اهمیت دارد و اگر نه، آیا این بدان معناست که مبارزه با سرقت محتوا اتلاف وقت است.

سرقت و رتبه بندی گسترده محتوا

شخصی که این سوال را می پرسد به طور ضمنی می گوید که رتبه آنها چندان خوب نیست. مفهوم این بود که دلیلی برای رتبه بندی ضعیف به بازتولید محتوای آنها در هزاران سایت دیگر گره خورده است.

اما هنگامی که هزاران سایت را که محتوای آنها را تکرار می کردند حذف کردند، رتبه سایت بهبود نیافت.

روند قانونی مورد استفاده برای حذف محتوا از طریق قانون ایالات متحده به نام قانون حق چاپ هزاره دیجیتال (DMCA) بود.

DMCA چیست؟

DMCA راه‌حلی قانونی ارائه می‌کند که در آن شرکت‌هایی مانند Google مصونیت دارند از شکایت به دلیل انتشار محتوای دزدیده شده از شخص دیگری، تا زمانی که به ناشر محتوای اصلی راهی برای درخواست حذف محتوا ارائه دهند.

تبلیغات

ادامه مطلب زیر

درخواست حذف DMCA راهی را در اختیار ناشر قرار می دهد تا از Google بخواهد محتوای دزدیده شده از او را حذف کند.

Google در مرحله بعدی اخطاریه‌ای درباره شکایت به طرف متخلف ارسال می‌کند و به آنها فرصتی می‌دهد تا این ادعا را به چالش بکشند.

اگر طرف متخلف ادعا شده تصمیم به اعتراض در مورد ادعا کند، شخصی که DMCA را تسلیم می کند باید آن را به دادگاه ببرد.

تشکیل پرونده DMCA کار ساده ای نیست، این یک روند قانونی بسیار جدی است و ناشران باید در نظر داشته باشند که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فرآیند DMCA از یک وکیل مشاوره بگیرند.

آیا ارزش آن را دارد که از محتوا در برابر سرقت دفاع کنیم؟

این سوال است:

هر مقاله در سایت من در ابتدا یک عبارت خاص دارد. از طریق جستجوی گوگل برای این عبارت دقیقاً متوجه شدم 3000 سایت درگاهی محتوای من را دزدیده بودند و در عرض شش ماه همه آنها را از طریق DMCA از فهرست Google حذف کردم.

من کار بزرگی انجام دادم اما تاثیری در موقعیت من نداشت.

بنابراین سوال: آیا افزایش قابل توجهی در منحصر به فرد بودن کلی محتوای یک سایت تاثیری بر رتبه سایت و دیده شدن آن در نتایج جستجو ندارد؟

پس آیا ارزش تلاش برای مبارزه با سرقت محتوا را ندارد؟»

تبلیغات

ادامه مطلب زیر

منحصر به فرد بودن محتوا و رتبه بندی

جان مولر پاسخ خود را بر این سوال متمرکز کرد که آیا منحصر به فرد بودن محتوا باعث تفاوت در رتبه بندی می شود؟

مولر پاسخ داد:

“تا آنجا که من می دانم، هیچ جنبه ای در الگوریتم های ما وجود ندارد که بگوید، اوه، این چیزی است که برای این یک وب سایت بسیار منحصر به فرد است و خواهد بود، زیرا چیزی بسیار منحصر به فرد در اینجا وجود دارد که ما آن را برای انواع جستجوهای دیگر رتبه بندی خواهیم کرد. .

بنابراین اگر در حال فروش هستید، نمی‌دانم… یک نوع کفش منحصربه‌فرد است و شخصی در جستجوی کفش است، اینطور نیست که ما سایت شما را رتبه‌بندی کنیم، زیرا این یک نوع کفش منحصربه‌فرد است، بلکه شما کفش دارید، این شخص به دنبال کفش هستید، و شاید سایت های دیگر نیز کفش داشته باشند و ما آنها را بر اساس نوع محتوای کفشی که در آنجا پیدا می کنیم رتبه بندی می کنیم.

بنابراین مسئله این نیست که ما به نوعی مرور کنیم و بگوییم، خوب، چیزی بسیار منحصر به فرد در اینجا وجود دارد، بنابراین باید آن را برای این اصطلاح عمومی رتبه‌بندی کنیم.»

آیا ارزش آن را دارد که یک DMCA ثبت کنید؟

مولر در ادامه به بخشی از این سوال پاسخ داد که آیا ارزش ثبت یک DMCA را دارد یا خیر.

او اظهار نظر کرد:

بدیهی است که اگر چیزی منحصر به فرد دارید و کسی به دنبال آن چیز منحصر به فرد است، سعی می کنیم سایت شما را در آنجا نشان دهیم.

و این به نوعی دلیل چیزهایی مانند فرآیند شکایت DMCA است که در آن شما می توانید به خوبی بگویید، شخص دیگری با چیزهای منحصر به فرد من رتبه بندی می کند و من نمی خواهم آنها نشان داده شوند زیرا محتوای من است یا من حق چاپ روی آن دارم. حداقل.

و برای آن، این روند منطقی است.

اما برای یک نوع مورد عمومی که در آن شخصی به دنبال چیزی عمومی است و شما چیزهای منحصر به فردی دارید که در آن دسته بندی عمومی نیز قرار می گیرند، فکر نمی کنم ما صفحات شما را فقط به این دلیل که چیزهای منحصر به فردی هستند رتبه بندی کنیم.

بنابراین فکر می‌کنم اگر می‌بینید که سایت‌های دیگر برای چیز خاص شما رتبه‌بندی می‌شوند، برای آن چیز منحصربه‌فردی که در وب‌سایت خود دارید و حق چاپ روی محتوای خود دارید و هر چیز دیگری که مطابقت دارد، می‌توانید از فرآیند DMCA برای آن استفاده کنید. این یک ابزار کاملاً خوب برای کمک به پاک کردن آن است.

اما اینطور نیست که ما وب سایت شما را فقط به این دلیل که چیزهای منحصر به فردی را در وب سایت شما دیده ایم رتبه بالاتری می دهیم.

تبلیغات

ادامه مطلب زیر

محتوا و رتبه بندی منحصر به فرد

شخصی که این سوال را می پرسد ظاهراً عبارت منحصر به فردی را که در محتوا گنجانده شده است در گوگل جستجو کرده است. آنها تصور می کردند که محتوای کپی شده تأثیر منفی بر رتبه بندی آنها دارد، اما پس از حذف محتوا، رتبه بندی بهبود نیافت.

اگر سایت دیگری واقعاً با یک کپی دقیق از کل صفحه وب شما از رتبه سایت شما پیشی گرفته است، این یک مشکل است. اما اگر هزاران سایت از محتوا کپی می‌کنند و از رتبه‌بندی بالاتری برخوردار نیستند، شاید این مشکل مربوط به رتبه‌بندی ضعیف نباشد.

مشکل جای دیگری است.

گاهی اوقات به دنبال دلایلی می گردیم که چرا رتبه ها در جایی که باید باشند نیست. اما دلیل آن همیشه چیز عجیبی مانند محتوای دزدیده شده یا لینک های واقعا بد نیست.

ممکن است محتوا یا کیفیت سایت نیاز به بهبود داشته باشد یا اینکه سایت به ارتقای بهتری نیاز داشته باشد.

نقل قول

چرا ثبت 3000 DMCA رتبه بندی را بهبود نمی بخشد؟

ساعت 43:15 دقیقه تماشا کنید: