آیا شما قربانی سرقت کریپتو هستید؟

اگر در سال 2024 قربانی یک سرقت رمزنگاری شده اید، تنها نیستید.

یک گزارش جدید از آزمایشگاه‌های TRM از محققان بلاک چین می‌گوید که هکرها در شش ماهه اول سال ۲۰۲۴ پول بیشتری را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به سرقت برده‌اند.

به طور حکایتی، این احتمال وجود دارد که حداقل یک نفر که این خبرنامه را می خواند قربانی آن سرقت شده باشد.

با نگاهی به اعداد و ارقام، هکرها با 1.4 میلیارد دلار ارز دیجیتال در نیمه اول سال 2024، در مقایسه با 657 میلیون دلار در دوره مشابه سال 2023. به طور خلاصه، این مقدار دو برابر شده است.

در این گزارش آمده است که بیشتر آسیب‌ها ناشی از «تعداد کمی از حملات بزرگ» است که پنج هک و اکسپلویت برتر 70 درصد از مبالغ دزدیده شده را تشکیل می‌دهند. هکرها متکی بودند کلید خصوصی و عبارت دانه سازش برای از بین بردن رمزنگاری کاربران و همچنین استفاده می شود بهره برداری های قرارداد هوشمند و حملات وام فلش برای سرقت دارایی ها

بزرگترین حمله در سال 2024 تاکنون بوده است سرقت بیش از 4500 بیت کوین در صرافی ارز دیجیتال ژاپنی DMM بیت کوین در ماه می که منجر به ضرر بیش از 300 میلیون دلار بر اساس ارزش ارز دیجیتال در آن زمان شد.

“در حالی که علت دقیق حمله ناشناخته باقی مانده است، بردارهای احتمالی شامل کلیدهای خصوصی دزدیده شده یا مسمومیت آدرس هستند – تاکتیکی که در آن مهاجمان مقادیر ناچیزی از ارز دیجیتال را به کیف پول قربانی ارسال می کنند تا جعلی ایجاد کنند…

Source link