آیا سازمان شما می تواند از مراکز داده Edge بهره مند شود؟

مراکز داده Edge به سرعت در حال افزایش محبوبیت هستند به یک دلیل ساده: آنها خدمات سریعتری را با کمترین تأخیر ارائه می دهند.

امکانات مراکز داده Edge ، نزدیک به مشتریانی که به آنها خدمات ارائه می دهند ، به گونه ای طراحی شده اند که منابع محاسبات ابری و محتویات ذخیره شده را به کاربران نهایی ارائه دهند. این امکانات معمولاً به یک مرکز داده بزرگتر یا چند مرکز داده متصل می شوند. با پردازش داده ها و خدمات تا حد امکان به کاربران نهایی ، محاسبه لبه به سازمان ها اجازه می دهد تاخیر را کاهش داده و عملکرد کلی را بهبود بخشند.

برای رهبران فناوری اطلاعات که به دنبال انعطاف پذیری و عملکرد هستند ، محاسبه لبه ارائه شده توسط مراکز داده پیشرفته این پتانسیل را دارد که یک فناوری دگرگون کننده باشد. شرکت تحقیقاتی بازار فناوری اطلاعات IDC پیش بینی می کند که بازار محاسبات جهانی تا سال 2024 به 250 میلیارد دلار برسد که رشد سالانه 12.5 درصدی است. در همین حال ، گارتنر پیش بینی می کند که تا سال 2025 تقریباً 75 درصد از داده های تولید شده توسط شرکت خارج از مرکز داده یا ابر سنتی ایجاد و پردازش می شود.

مزایای متعدد

مراکز داده Edge به دلیل توانایی آنها در انجام جمع آوری و پردازش داده های محلی و در عین حفظ سطح بالای دسترسی ، ارزش گذاری می شوند. Carl Fugate ، مرکز خدمات برتر ابر و لبه در شرکت مشاوره تجاری و فناوری Capgemini Americas ، گفت: سازمان هایی که برنامه های کاربردی و فرایندهای تجاری را به گونه ای مستقل اجرا می کنند ، می توانند از قابلیت های مهم تجاری برخوردار باشند. وی خاطرنشان کرد: “هنگامی که به درستی طراحی شود ، این می تواند به معنای تجارت معمول یا شاید کمی کاهش عملکرد شرکت در صورت خرابی های ساده ، مانند از بین رفتن اتصال WAN باشد.” “همچنین مزایای کلیدی برای IoT وجود دارد که در آن از دست دادن داده ها یا ناتوانی در پردازش داده ها و پاسخگویی در زمان واقعی ، می تواند سیستم ها را مffeثر یا غیرقابل دسترس کند.”

مراکز داده Edge می توانند مزایای عملکرد و کارایی را به دفاتر ، تیم ها ، مکان های خرده فروشی و سایر سایت های گسترده توزیع کنند. دیوید لینتیکوم ، مدیر ارشد استراتژی ابری در Deloitte Consulting ، می گوید: “مراکز داده Edge بسیاری از پیچیدگی هایی را که با مجبور کردن همه دفاتر ، مکان ها و کارگران به مجبور شدن از طریق یک مرکز داده غیر متمرکز متمرکز می شود حذف می کند.”

مراکز داده Edge همچنین برای سازمانهایی با عملکرد تجاری یا فناوری که نمی توانند به اتصالات داده معمولی WAN تکیه کنند ، و همچنین نهادهایی که نیاز به پردازش و ذخیره زمان واقعی داده های محلی دارند ، توجه می کند. “ما این را در تولید ، توزیع ، انرژی ، مهمان نوازی و خرده فروشی مشاهده می کنیم ، جایی که خدمات نمی تواند به طور کامل به خدمات متمرکز وابسته باشد.” “ما اغلب این را در محیط هایی با شبکه های فناوری عملیاتی (OT) مشاهده می کنیم ، جایی که سایت ها دارای ماشین آلات و فرایندهایی هستند که به طور محلی به یکدیگر وابسته هستند.”

شروع شدن

سازمان های فناوری اطلاعات که در حال حرکت به سمت محاسبات پیشرفته هستند باید سفر خود را با فهرست بندی برنامه ها و زیرساخت های خود آغاز کنند. همچنین ایده خوبی است که نیازهای فعلی و آینده کاربران را ارزیابی کنید ، با تمرکز بر اینکه کجا داده ها ایجاد می شوند و چه اقداماتی باید روی آن داده ها انجام شود. ویپین جین ، مدیر ارشد راه اندازی رایانه Pensando ، می گوید: “به طور کلی ، هرچه اطلاعات مستعدتر به تأخیر ، پهنای باند یا مسائل امنیتی باشد ، احتمال بیشتری وجود دارد که کسب و کار از قابلیت های برتر بهره مند شود.” “بر تعداد کمی از پروژه های آزمایشی تمرکز کنید و با ادغام کنندگان/ISV ها با تجربه در استقرار مشابه شریک شوید.”

Fugate توصیه می کند که عملکردها و فرایندهای تجاری را بررسی کرده و آنها را به برنامه های کاربردی و خدمات زیرساختی که به آنها وابسته است پیوند دهید. وی گفت: “این امر اطمینان می دهد که هیچ سرویس متمرکز کلیدی وجود ندارد که بتواند عملکردهای مهم تجاری را متوقف کند.” “ایده این است که تعیین کنیم چه عملکردهایی باید صرف نظر از زیرساخت یا خرابی اتصال ، زنده بمانند.”

Fugate همچنین نحوه تعیین و مدیریت موثر پلتفرم های لبه توزیع شده را توصیه کرد. “تجمیع خدمات به [the] cloud مدیریت و امنیت را از طریق ابزارهای ارائه شده توسط پلتفرم های ابری که ممکن است با برخی از کاربردهای لبه در دسترس نباشند ، آسان کرده است. ” پیاده سازی و مدیریت در سایت های دورتر سخت تر است. “

سیمون پینکوس ، نایب رئیس مهندسی در شرکت نظارت بر شبکه Opengear ، گفت: ملاحظات کلیدی در برنامه ریزی یک مدل مرکز داده بسیار فدرال شامل اتوماسیون ، امنیت و انعطاف پذیری است. وی خاطرنشان کرد: “خرابی های اخیر در شبکه های تحویل محتوا (CDN) نشان داده است که اگر خدمات قابل اطمینان نباشد چقدر می تواند به یک شرکت آسیب برساند.” “از اولین جلسه برنامه ریزی ، سازمان ها باید سناریوهای شکست و نحوه مدیریت و بازیابی شبکه ها و خدمات را در نظر بگیرند.”

پینکوس همچنین پیشنهاد کرد که طراحان شبکه حاشیه ای باید جداکننده سطح مدیریت از شبکه اصلی خود باشند تا بتوان عملیات را حتی در صورت از بین رفتن اتصال اولیه در یک شبکه توزیع شده ادامه داد. وی گفت: “در حالت ایده آل ، هواپیمای مدیریت از اتوماسیون شبکه برای ارائه استقرار ، پیکربندی مجدد و نظارت مطمئن پشتیبانی می کند.”

بردن

تنوع و تعداد سیستم عامل های موجود برای استقرار لبه ، انعطاف پذیری زیادی را امکان پذیر می کند. جین توصیه می کند: “برای اطمینان از وسیع ترین پتانسیل برای سازمان خود ، بر توسعه تیم ها و مشارکت های قادر به ایجاد راه حل های مستقل از ابر تمرکز کنید.” “تعدادی معماری معمول و فناوری های منبع باز وجود دارد که می توانید از آنها برای افزایش سرعت توسعه و همچنین جلوگیری از قفل شدن فروشندگان استفاده کنید.”