آیا حباب هوش مصنوعی اجتناب ناپذیر است؟

هست هوش مصنوعی صنعت به سمت “شور و نشاط غیر منطقی؟” این عبارتی است که آلن گرینسپن، رئیس وقت هیئت مدیره فدرال رزرو، در سخنرانی در موسسه امریکن اینترپرایز در خلال حباب دات کام در دهه 1990 استفاده کرد.

اسکات زولدی، مدیر ارشد تجزیه و تحلیل شرکت خدمات امتیازدهی اعتباری FICO، در یک مصاحبه ایمیلی، مانند چرخه های تبلیغاتی تقریباً هر فناوری قبل از آن، احتمال قابل توجهی – حدود 30٪ – وجود یک نقص بزرگ در بازار هوش مصنوعی وجود دارد.

بسیاری از سازمان ها با الهام از هیاهویی که در اطراف GenAI وجود دارد، در حال بررسی کاربردهای بالقوه هوش مصنوعی هستند. زولدی می‌گوید: «این اغلب بدون درک محدودیت‌های اصلی آن اتفاق می‌افتد، «یا با تلاش برای استفاده از Band-Aids برای برنامه‌های غیرآماده برای اولین بار هوش مصنوعی». او تخمین می‌زند که کمتر از 10 درصد از سازمان‌ها واقعاً می‌توانند هوش مصنوعی را عملیاتی کنند تا اجرای معنادار را امکان‌پذیر کنند.

زولدی خاطرنشان می کند که فشار بیشتر، مقررات هوش مصنوعی را افزایش می دهد. او می‌گوید: «این مقررات هوش مصنوعی الزامات شفافیت و مسئولیت قوی برای برنامه‌های کاربردی هوش مصنوعی را مشخص می‌کند که GenAI قادر به برآورده کردن آنها نیست. مقررات هوش مصنوعی فشار بیشتری بر شرکت‌ها وارد می‌کند تا عقب‌نشینی کنند.»

پدرو آموریم، استادیار مهندسی صنایع در دانشگاه پورتو پرتغال، متخصص در هوش مصنوعی، داده‌ها و تجزیه و تحلیل، می‌گوید که تقریباً مطمئن است که یک اشکال در مقطعی اجتناب‌ناپذیر خواهد بود. او از طریق ایمیل خاطرنشان می‌کند: «عواملی مانند ارزش‌گذاری نجومی شرکت‌هایی مانند NVIDIA و رواج تصمیم‌گیری‌هایی که هیئت‌های مدیره در هر گوشه از دنیا در مورد سرمایه‌گذاری در هوش مصنوعی بدون هیچ درک یا عقلانیت جامعی اتخاذ می‌کنند، نشان می‌دهد که بازار هوش مصنوعی به وضوح هیاهو شده است». .

مربوط:تقاضای هوش مصنوعی مراکز داده را به داغترین کلاس دارایی – JLL تبدیل می کند

جن کلارک، مدیر خدمات مشاوره ای در گروه مشاوره ایزنر، تا حدودی کمتر بدبین است. او در یک مصاحبه ایمیلی می گوید: «به احتمال زیاد شاهد کاهش هیجان و سرمایه گذاری هستیم. کلارک موافق است که بزرگترین تهدید برای بازار هوش مصنوعی تبلیغات است. برخی از هیجانات بیشتر از توانایی ها و توانایی فعلی برای تولید نتایج با کیفیت است.

ادامه این مقاله را در InformationWeek بخوانید.


Source link