آیا توسعه دهندگان باید از هوش مصنوعی بترسند؟

اینکه آیا توسعه‌دهندگان باید از هوش مصنوعی بترسند یا با امید به آن نگاه کنند، قابل بحث است، اما واقعیت این است که همه آنها قطعاً از آنچه که برای آنها به دنبال دارد عصبی هستند.

این ترس‌ها از نگرانی در مورد جایگزینی کامل هوش مصنوعی تا اینکه آیا آنها نیاز به کسب مهارت‌های جدید در دنیایی دارند که توسعه‌دهندگان به طور فزاینده‌ای از ابزارهای دستیار کدنویسی هوش مصنوعی برای کمک به ارتقای کیفیت کدنویسی و خروجی آن استفاده می‌کنند، متغیر است.

در حالی که شکی در مورد این واقعیت وجود ندارد که ابزارهای جدید هوش مصنوعی مانند GitHub Copilot، ChatGPT و Cognition AI's Devin می توانند بسیاری از کارهایی را که مهندسان نرم افزار انجام می دهند به خوبی انجام دهند، ظهور آنها در صحنه ممکن است به نفع توسعه دهندگان انسانی باشد. آسیب رساندن به آنها در واقع، توسعه نرم افزار را کمتر خسته کننده می کند و در نتیجه منجر به افزایش بهره وری می شود.

علاوه بر این، توسعه‌دهندگان با یادگیری همکاری با هوش مصنوعی می‌توانند از قابلیت‌های هوش مصنوعی برای ارائه راه‌حل‌های بسیار نوآورانه استفاده کنند.

به دور از ترس از هوش مصنوعی، توسعه دهندگان باید بدون ترس از آن استقبال کنند. تمام کاری که هوش مصنوعی انجام می دهد این است که به خودکارسازی بخشی از فرآیند توسعه نرم افزار کمک می کند. آنچه که در اینجا مهم است این است که مهندسی نرم افزار به چیزی بیش از مهارت های فنی نیاز دارد. نیاز به عناصر اساسی انسانی تفکر انتقادی، خلاقیت و…

Source link