آیا تورم سرسخت می تواند باعث شود حباب مولد هوش مصنوعی در نهایت در وال استریت ترکیده شود؟

تورم با وجود رکوردشکنی عملکرد سه ماهه اول برای S&P 500، سطحی از عدم قطعیت را در سال 2024 به وال استریت وارد کرده است. با توجه به رشد بیشتر بازارهای ایالات متحده به سمت رونق مداوم مولد هوش مصنوعی، می تواند تهدیدی برای شاخص قیمت مصرف کننده مخدوش شود (CPI). ) داده ها باعث ترکیدن حباب GenAI می شوند؟

\ سه ماهه اول شاهد عبور S&P 500 از سد 5000 برای اولین بار به عنوان نقطه عطفی در یک رالی پایدار بودیم که همزمان با راه اندازی مدل بزرگ زبان AI (LLM) مولد ChatGPT OpenAI بود.

از زمان انتشار ChatGPT در 30 نوامبر 2022، این شاخص بیش از 30 درصد افزایش یافت و به اوج بیش از 5250 رسید، قبل از اینکه اخبار افزایش نرخ تورم مجبور به بررسی به موقع واقعیت شود.

\

همانطور که اخباری مبنی بر اینکه داده‌های تورم CPI برای مارس 2024 به یک میزان رسیده است افزایش 3.5 درصدی بالاتر از حد انتظار در همین دوره در سال 2023، S&P 500 با افت 5.46 درصدی نسبت به اوج خود در اواخر مارس، به زیر 5000 سقوط کرد.

اگرچه بازارهای ایالات متحده به داده‌های تورم بالا عادت کرده‌اند، خوش‌بینی وجود داشت که در سال 2024 شاهد کاهش چندگانه نرخ بهره فدرال رزرو با کاهش تورم باشد. به نظر می رسد ارقام گیج کننده جرقه وال استریت را برای خروج از رالی بلندمدت خود و رسیدگی به چشم انداز نرخ های بالاتر برای طولانی تر می کند.

\

نگاهی به یکی از بزرگترین رونق هوش مصنوعی مولد…