آیا بایدن لایحه جدید کریپتو در ایالات متحده را وتو خواهد کرد؟

توجه جهان اکنون بر بازارهای مالی ایالات متحده و موقعیت تنظیم کننده های محلی متمرکز شده است – به هر حال آنها کلیدهای نقدینگی را در دست دارند. این البته در مورد ارزهای دیجیتال نیز صدق می کند. روز گذشته، SEC به طور غیرمنتظره ای ETF اتریوم را تایید کرد و ما شاهد یک رالی واقعی برای این ارز دیجیتال بودیم. علاوه بر این، برای اولین بار در تاریخ ایالات متحده، کنگره قانونی را در مورد ارزهای دیجیتال تصویب کرد – قانون نوآوری و فناوری مالی برای قرن بیست و یکم. من می خواهم در مورد آن جداگانه صحبت کنم.

لایحه کریپتو چگونه کنگره را تصویب کرد؟

مجلس ایالات متحده اولین قانون فدرال را برای تنظیم ارزهای دیجیتال تصویب کرد که توسط 279 نماینده کنگره حمایت شد. تنها 133 دموکرات و 3 جمهوری خواه به آن رای منفی داده اند. کشور برتر سریعتر از حد انتظار گامهای جدیدی به نفع رمزارز برداشته است.

این لایحه از حمایت دو حزبی برخوردار شد (تقریبا نیمی از دموکرات ها و همه جمهوری خواهان) و شانس خوبی برای تایید سنا نیز دارد. پیش از این، سنا قطعنامه‌ای را تصویب کرد که بولتن SEC در مورد ذخیره دارایی‌های رمزنگاری شده را لغو کرد – این قطعنامه تنها با حمایت 21 دموکرات در کنگره تصویب شد، اما در سنا 60 رای در مقابل 38 رای داشت.

به طور خلاصه، قانون قطعاً، شاید با برخی اصلاحات، به تصویب مجلس سنا برسد. تنها…

Source link