آموزش: ایجاد پروژه های جدید Node.js و کار با بسته ها

عکس پروفایل نویسنده

@گناهکاریوهان لاسورسا

Fullstack Developer & Cloud Advocate @ Microsoft. هنرمند کد ، نگهدارنده OSS ، tinkerer جاوا اسکریپت.

بعد از اینکه Node.js را روی دستگاه خود راه اندازی کردید ، اولین کاری که احتمالاً می خواهید انجام دهید ایجاد یک پروژه جدید و شروع به کدگذاری است. و برای داشتن کارآیی بیشتر در کار ، دو نکته مهم وجود دارد که باید با آنها تسلط داشته باشید:

  • خودکار کردن وظایف توسعه
  • استفاده و مدیریت بسته های خود

بسته بندی ها به طور خاص یکی از دلایل اصلی درخشش اکوسیستم Node.js است. بسته هایی برای حدود وجود دارد همه چيز. اما مدیریت بسته های شما می تواند با گذشت زمان ، حتی ترسناک باشد. مراقبت از به روزرسانی ها بدون شکستن پروژه یا آگاهی از آسیب پذیری های احتمالی که ممکن است بر پروژه شما تأثیر بگذارد ، موضوعی است که باید بررسی کنید.

دوست من برای کمک به شما در سرعت بخشیدن به این مباحث کمک می کند جن لوپر با فیلم های کوتاه که هر کدام کمتر از 5 دقیقه اجرا می شود ، در اینجا میزبان ما خواهد بود.

آنچه خواهید آموخت

  • یک پروژه جدید Node.js ایجاد کنید
  • از اسکریپت های NPM برای اتوماسیون کارهای توسعه خود استفاده کنید
  • وابستگی ها را اضافه و حذف کنید
  • قفل پرونده چیست و چرا مرتکب می شوید
  • از به روزرسانی های وابستگی مراقبت کنید
  • آسیب پذیری های Node.js را مدیریت کنید

منابع یادگیری اضافی

یک پروژه جدید Node.js ایجاد کنید

با استفاده از

npm init

دستور سریعترین راه برای ایجاد یک پروژه جدید Node.js از ابتدا است. بیایید در زمینه های مختلفی که از شما خواسته می شود پر کنیم و هدف آنها چیست.

https://www.youtube.com/watch؟v=EBxsKGdIWaE

از اسکریپت های NPM برای اتوماسیون کارهای توسعه خود استفاده کنید

هر پروژه مجموعه ای از وظایف خود را دارد که شما روزانه تکرار می کنید ، مانند شروع برنامه ، ساخت آن ، اجرای تست ها ، پر کردن کد برای یافتن مشکلات. استفاده از اسکریپت های NPM این روزها متداول ترین روش خودکار کردن وظایف توسعه است ، بنابراین بیایید نگاهی به نحوه تنظیم آن در برنامه خود بیندازیم.

https://www.youtube.com/watch؟v=amSVXzDiVuk

یک وابستگی اضافه و حذف کنید

یکی از رازهای یک توسعه دهنده کارآمد این است که دائماً چرخ را اختراع نکنید. بسته ها (که به آنها وابستگی * نیز گفته می شود) با ارائه کلیه ابزارها و کمکی که برای راه اندازی برنامه خود نیاز دارید ، می توانند به شما کمک کنند تا بر نوشتن کدی که بیشترین ارزش را برای برنامه شما دارد تمرکز کنید.

https://www.youtube.com/watch؟v=P1qWARtquFg

Lockfile چیست و چرا مرتکب آن می شوید

وقتی به این نگاه می کنید

package-lock.json

فایل ، ممکن است در ابتدا کمی عجیب به نظر برسد و واقعا مفید نباشد. اگر به درستی از آن مراقبت نشود ، هنگام کار در تیم ، این یک منبع عمده از مشکلات است. بیایید کمی در مورد دلیل مفید بودن آن صحبت کنیم و اینکه چرا باید این پرونده را در مخزن خود نیز مرتکب شوید.

https://www.youtube.com/watch؟v=DWgZQiFJSzY

از به روزرسانی های وابستگی مراقبت کنید

در ابتدا می تواند کمی چرخش سر شما را ایجاد کند ، اما شما می خواهید از بسته های زیادی در برنامه خود استفاده کنید. و همه این بسته ها به طور مداوم با ویژگی های جدید ، رفع اشکال یا وصله های امنیتی به روز می شوند. تلاش برای به روز نگه داشتن برنامه ممکن است چالش برانگیز باشد ، خصوصاً اگر نمی خواهید کد خود را در این مرحله بشکنید.

https://www.youtube.com/watch؟v=PVlhepXQc1Y

آسیب پذیری های Node.js را مدیریت کنید

آسیب پذیری می تواند تهدیدی جدی برای هر برنامه ای باشد. در برهه ای از زمان ، همه ما با دیدن پیامی NPM که می گوید شما بیش از صد آسیب پذیری در برنامه خود دارید (ما رکورد فعلی من در یک پروژه قدیمی بیش از 40k + ? است) عجیب می شویم. اما نگران نباشید – یا حداقل بلافاصله بلافاصله – زیرا راهکارهایی برای رفع یا کاهش این مسائل وجود دارد. و گاهی اوقات ، می توانید با خیال راحت آنها را نادیده بگیرید ، بنابراین بیایید نگاهی به آن بیندازیم.

https://www.youtube.com/watch؟v=kr9G2UXtOh4

چه بعدی

این برای این پست است ، که قبلاً برای پوشش دادن بسیار زیاد بود. مطمئناً ، هر یک از این فیلم ها می تواند مقاله ای عمیق از خود را جبران کند ، زیرا تنها موارد بسیار زیادی وجود دارد که در کمتر از 5 دقیقه قابل پوشش هستند.

اگر می خواهید دانش خود را در مورد بسته ها عمیق کنید ، می توانید نگاهی به این آموزش عمیق تعاملی وابستگی های Node.js بیندازید.
با تشکر برای خواندن

همچنین منتشر شده است اینجا.

برچسب ها

با هکر نون همراه باشید

حساب رایگان خود را ایجاد کنید تا قفل تجربه خواندن سفارشی خود را باز کنید.