آمازون 10 میلیارد یورو دیگر را به شبکه لجستیک کلود آلمان اختصاص می دهد

(بلومبرگ) — Amazon.com، بزرگترین ارائه دهنده خدمات رایانش ابری و ذخیره سازی داده در جهان، اعلام کرد که 10 میلیارد یورو (10.7 میلیارد دلار) اضافی در آن سرمایه گذاری خواهد کرد. ابر زیرساخت و شبکه لجستیک در آلمان به عنوان غول فناوری شبکه مراکز داده خود را در سطح جهانی گسترش می دهد.

این شرکت در گزارشی اعلام کرد: آخرین برنامه ها شامل 8.8 میلیارد یورو برای ساخت و حفظ زیرساخت ابری خود برای تجارت رایانش ابری AWS در منطقه فرانکفورت تا سال 2026 است. بیانیه در روز چهارشنبه این تعهد علاوه بر برنامه های این شرکت برای هزینه 7.8 میلیارد یورو تا سال 2040 برای ایجاد یک تجارت ابری مستقل در کشور است.

در حالی که این اعلامیه بخشی از ملاقات بین اندی جاسی، مدیر اجرایی آمازون و اولاف شولز، صدراعظم آلمان بود، آمازون چندین تعهد مشابه را در سراسر جهان در سال جاری انجام داده است. آمازون نیز ماه گذشته اعلام کرد که این کار را خواهد کرد سرمایه گذاری 15.7 میلیارد یورو در اسپانیا تا سال 2033 و 1.2 میلیارد یورو در زیرساخت ها و محاسبات در فرانسه. این علاوه بر پروژه هایی در مکزیک، ایالات متحده، عربستان سعودی و سنگاپور است.

AWS با رقابت فزاینده‌ای از سوی رقبای خود از جمله شرکت مایکروسافت مواجه است که در حال توسعه جهانی خود است، زیرا این صنعت برای افزایش ظرفیت پردازش و ذخیره‌سازی داده‌ها برای برآوردن نیازهای محاسباتی بیشتر ناشی از رونق برنامه‌های هوش مصنوعی رقابت می‌کند.

مربوط:Omdia: AWS در سال 2023 بر بازار خدمات ذخیره سازی ابری 57 میلیارد دلاری تسلط یافت

تنظیم‌کننده‌های اروپایی به‌طور پیوسته شرکت‌های ابری را تحت فشار قرار می‌دهند تا داده‌های خود را در داخل بلوک ذخیره کنند تا نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی و امنیتی را برطرف کنند. اعلامیه آمازون در ماه مه برای کمک به ایجاد یک ابر مستقل اروپایی بود که منحصراً توسط افراد داخل اتحادیه اروپا کنترل خواهد شد.


Source link