آمازون می گوید انتشار کربن آن در سال 2023 در بحبوحه عقب نشینی پس از همه گیری کاهش یافته است.

(بلومبرگ) — شرکت Amazon.com می گوید انتشار کربن آن برای دومین سال متوالی در سال 2023 کاهش یافت زیرا این شرکت هزینه انبارهای جدید و مراکز داده رایانش ابری را کاهش داد.

انتشار گازهای گلخانه ای این غول تجارت الکترونیک در سال گذشته با 3 درصد کاهش به 68.82 میلیون تن معادل دی اکسید کربن رسید. این کاهش ناشی از کاهش 13 درصدی در انتشارات مربوط به کالاهای سرمایه ای – از جمله خرید ساخت و ساز و تجهیزات است. هزینه‌های سرمایه‌ای شرکت مستقر در سیاتل در سال 2023 حدود 10 میلیارد دلار کاهش یافت، زیرا این شرکت از طریق انبوه ظرفیت انبار در دوران همه‌گیری کار می‌کرد و هزینه‌های مربوط به مراکز داده‌ای که خدمات وب آمازون را تامین می‌کردند کاهش داد.

این داده‌ها که در گزارش سالانه پایداری آمازون در روز چهارشنبه منتشر شد، در تضاد با افشاگری‌های شرکت‌های رقیب مایکروسافت و شرکت آلفابت گوگل است که در میان افزایش تقاضا برای مراکز داده مورد نیاز برای هوش مصنوعی در تلاش برای کاهش انتشار خود هستند. خود آمازون متعهد شده است که در 15 سال آینده بیش از 150 میلیارد دلار برای مراکز داده هزینه کند، بنابراین ممکن است با مشکلات مشابهی روبرو شود.

کسب و کار لجستیک داخلی آمازون تقریباً به اندازه کل عملیات Google انتشار گازهای گلخانه ای گرمایش سیاره را منتشر می کند و تأثیر ساخت مرکز داده را پنهان می کند. آمازون آلایندگی های AWS را منتشر نمی کند.

مربوط:راهبردهای مصرف پایدار آب در مراکز داده

این شرکت در حال حاضر قصد دارد تا سال 2040 انتشار کربن خود را به صفر برساند. بالاترین تلاش آن – خرید 100,000 ون تحویل الکتریکی ساخته شده توسط Rivian Automotive Inc. – در حال به ثمر نشستن است. آمازون اکنون به دنبال استفاده از سوخت هوانوردی پایدارتر همراه با بتن و فولاد تمیزتر در ساختمان های خود است.

آمازون می گوید انتشار کربن آن در سال 2023 در بحبوحه عقب نشینی پس از همه گیری کاهش یافته است.

کارا هرست که تیم های پایداری را رهبری می کند، گفت: آمازون همچنین معیارهای آب و هوا را در فرآیندهای برنامه ریزی خود در تلاش برای نشان دادن تأثیر ابتکارات جدید بر بودجه کربن شرکت به کارمندان تعبیه کرده است.

هرست در مورد پیشرفت به سوی هدف خالص صفر گفت: “این یک مسیر خطی نیست.” “ما شاهد تغییرات خواهیم بود. چیزهایی مانند هوش مصنوعی وجود دارد که ما باید با آنها دست و پنجه نرم کنیم، اما من فکر می کنم ابزارهای زیادی داریم که حتی چند سال پیش نداشتیم. این یک زمین بازی بسیار متفاوت است.”

آمازون همچنین روز چهارشنبه اعلام کرد که در سال 2023 به اندازه کافی انرژی تجدیدپذیر خریداری کرده تا با میزان برق مصرفی عملیات خود مطابقت داشته باشد و زودتر از موعد مقرر به هدفی که جف بزوس پنج سال پیش اعلام کرد آمازون اعلام کرد قصد دارد انتشار گازهای گلخانه ای خود را حذف کند، دست یافت.

بیشتر ادعاهای شرکت‌ها برای ۱۰۰٪ انرژی تجدیدپذیر مبتنی بر استفاده از اعتبارات انرژی تجدیدپذیر است، که اساساً حقوق روی کاغذ برای الکترون‌های تولید شده توسط یک مزرعه خورشیدی یا بادی است. تحقیق بلومبرگ نشان داده است که چنین اعتباراتی همیشه باعث کاهش انتشار گازهای گلخانه ای نمی شود.

آمازون که در حال حاضر بزرگ‌ترین حامی انرژی‌های تجدیدپذیر در جهان است، می‌گوید که تا حدی برای پر کردن شکاف بین زمان موافقت با پذیره‌نویسی پروژه‌ها و آنلاین شدن آن پروژه‌ها، به چنین اعتباراتی متکی است.

شدت کربن آمازون، معیاری برای اندازه گیری میزان انتشار آن به ازای هر دلار در فروش، از زمانی که بزوس اهداف کربن این شرکت را در سال 2019 اعلام کرد، حدود یک سوم کاهش یافته است. انتشار مطلق در آن دوره 34 درصد افزایش یافته است.


Source link