آمازون مراکز داده با امنیت بالا برای استرالیا می سازد

(بلومبرگ) — آمازون خواهد شد شریک با دولت استرالیا برای یک سیستم داده ابری برای مدیریت اطلاعات فوق محرمانه، اقدامی که کانبرا می‌گوید قابلیت‌های سایبری این کشور را بهبود می‌بخشد و همکاری امنیتی با ایالات متحده را تعمیق می‌بخشد.

معاون نخست وزیر ریچارد مارلز از همکاری با خدمات وب آمازون، این شرکت خبر داد ابر دیویژن، در یک کنفرانس مطبوعاتی در صبح پنجشنبه در کانبرا، گفت که دولت حداقل 2 میلیارد دلار استرالیا (1.3 میلیارد دلار) در یک دهه آینده در سیستم جدید سرمایه گذاری خواهد کرد.

مکان مراکز داده و ماهیت اطلاعاتی که قرار است در اختیار داشته باشند فاش نشده است.

مارلز که وزیر دفاع نیز هست در بیانیه‌ای گفت: «این فناوری پیشرفته، انعطاف‌پذیری دفاع را افزایش می‌دهد». او گفت که این کار همچنین ظرفیت جنگی نیروی دفاعی استرالیا را بهبود می بخشد، قابلیت همکاری با شرکای بین المللی کلیدی را تقویت می کند و تا 2000 شغل استرالیایی ایجاد می کند.

طبق این توافق، آمازون این کار را انجام خواهد داد ساختن سه تأسیسات در اطراف استرالیا «برای ذخیره اطلاعات فوق سری» که عمدتاً از سازمان‌های دفاعی و اطلاعاتی این کشور ساخته شده است.

AWS در سال 2021 اعلام کرد که امضا کرده است یک معامله 7.5 میلیارد NZ (5.3 میلیارد دلار). برای ساخت مراکز مشابه در نیوزلند، در حالی که در همان سال گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه سرویس‌های اطلاعاتی بریتانیا برای سرویس‌های ابری ثبت‌نام کرده‌اند. داده های فوق سری

مربوط:آمازون 9 میلیارد دلار برای دو برابر کردن فشار ابری سنگاپور متعهد می شود


Source link