آمازون به مسابقه هوش مصنوعی مولد می پیوندد، مشتریان ابری را هدف قرار می دهد | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — شرکت Amazon.com در حال پیوستن به شرکت مایکروسافت و گوگل در رقابت هوش مصنوعی مولد است و فناوری را برای مشتریان ابری خود و همچنین بازاری برای ابزارهای هوش مصنوعی سایر شرکت ها اعلام می کند.

واحد خدمات وب آمازون غول تجارت الکترونیک روز پنجشنبه دو مدل از مدل های زبان بزرگ خود را معرفی کرد که یکی برای تولید متن طراحی شده است و دیگری که می تواند به شخصی سازی جستجوی وب کمک کند. آمازون اعلام کرد که هیچ برنامه‌ای برای انتشار چت بات‌هایی مانند آنچه که مایکروسافت و گوگل با بررسی‌های متفاوت ارائه کرده‌اند، ندارد.

مدل‌های زبان بزرگ آمازون، به نام Titan، بر روی حجم وسیعی از متن برای خلاصه کردن محتوا، نوشتن پیش‌نویس یک پست وبلاگ یا شرکت در جلسات پرسش و پاسخ با پایان باز آموزش دیده‌اند. آنها در یک سرویس AWS به نام Bedrock در دسترس قرار خواهند گرفت، جایی که توسعه‌دهندگان می‌توانند از مدل‌های ساخته‌شده توسط شرکت‌های دیگری که از هوش مصنوعی مولد استفاده می‌کنند، از جمله AI21 Labs، Anthropic و Stability AI استفاده کنند.

هوش مصنوعی مولد، نرم‌افزاری که می‌تواند متن، تصویر یا ویدیو را بر اساس درخواست‌های کاربر ایجاد کند، تخیل سیلیکون ولی را به خود جلب کرده است و رقابت شدیدی را برای سرمایه‌گذاری بر این فناوری به راه انداخته است. طرفداران چت ربات ها مانند ChatGPT و ابزارهای تولید تصویر مانند Dall-E معتقدند هوش مصنوعی مولد انقلابی در انواع وظایف انجام شده توسط نرم افزار خواهد بود.

سهام آمازون در ساعت 11:54 صبح در نیویورک تقریبا 3 درصد افزایش یافت و به 100.75 دلار رسید.

مایکروسافت از طریق مشارکت با سازنده ChatGPT OpenAI، فناوری هوش مصنوعی مولد را در سرویس جستجوی اینترنتی Bing خود ادغام کرده است و قصد دارد این ابزارها را در محصولات سازنده نرم افزار مستقر کند. گوگل شرکت آلفابت در حال مسابقه دادن برای انجام اقدامات مشابه است. شرکت متا پلتفرم مدل زبان بزرگ خود را منتشر کرده است و گفته است کارهای مشابه در سراسر شرکت گسترش خواهد یافت.

AWS که قدرت محاسباتی و ابزارهای نرم افزاری بر اساس تقاضا را می فروشد – از جمله مجموعه ای از برنامه های کاربردی یادگیری ماشینی – قبلا با شرکت های هوش مصنوعی از جمله Hugging Face Inc. و Stability AI که تولید کننده تصویر Stable Diffusion را می سازد، همکاری کرده بود. اما این شرکت قبلاً برنامه‌ای برای عرضه یک مدل بزرگ زبان داخلی فاش نکرده بود.

سوامی سیواسوبرامانیان، معاون پایگاه داده، یادگیری ماشین و تجزیه و تحلیل AWS، گفت که آمازون مدت‌هاست روی مدل‌های زبان بزرگ کار می‌کرده است. آنها قبلاً برای کمک به خریداران در یافتن محصولات در وب سایت خرده فروشی آمازون و برای تقویت عناصر دستیار صوتی الکسا و سایر برنامه ها استفاده می شوند.

سیواسوبرامانیان در مصاحبه ای گفت: «آمازون مدت زیادی است که در این فضا سرمایه گذاری کرده است.

در طول یک دوره پیش نمایش که از پنجشنبه آغاز می شود، مشتریان AWS می توانند برای استفاده از مدل ها درخواست دهند. سیواسوبرامانیان گفت که این شرکت برای دسترسی به ابزارها روی قیمت گذاری تصمیم نگرفته است، اما گفت تراشه های بومی ساخته شده توسط AWS، از جمله Inferentia2 و Trainium، می توانند به مشتریان در پایین نگه داشتن هزینه ها در هنگام انجام کار یادگیری ماشینی خود کمک کنند.

این شرکت مستقر در سیاتل روز پنجشنبه همچنین گفت که CodeWhisperer، که از ابزارهای پیش‌بینی برای پیشنهاد فعال کد هنگام تایپ توسعه‌دهندگان استفاده می‌کند، برای توسعه‌دهندگان فردی رایگان خواهد بود.

سیواسوبرامانیان گفت: “من معتقد نیستم که یک مدل وجود داشته باشد که بر جهان حکومت کند.”

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور