آلوم از DeepMind گوگل، کنترل های انرژی هوش مصنوعی را به صنایع می آورد | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — تولید صنعتی یکی از کثیف ترین گوشه های دنیای شرکت ها است. یک استارت آپ از مهندسان سابق گوگل فکر می کند که می تواند آن را با هوش مصنوعی پاک کند.

Phaidra، یک شرکت مستقر در سیاتل، نرم افزار هوش مصنوعی را برای خودکارسازی کنترل ساختمان برای نیروگاه ها و سایر غول های صنعتی می فروشد. این به همان راه حلی متکی است که شرکت سابق آنها، DeepMind، آزمایشگاه تحقیقاتی گوگل. برای چندین سال، DeepMind به سیستم هوش مصنوعی خود اجازه داده تا کنترل‌های دما را در مراکز داده گوگل مدیریت کند و در نهایت تکه‌های هنگفتی را از قبض برق شرکت حذف کند.

الگوریتم‌های Phaidra به گونه‌ای طراحی شده‌اند که کارآمدترین دما را برای امکانات منحصربه‌فرد، مانند کارخانه فولادسازی یا تولیدکننده واکسن، انتخاب کرده و تشخیص دهند که چه زمانی تجهیزات شروع به تاخیر در عملکرد می‌کنند. به گفته این استارت آپ، سیستم Phaidra می تواند مصرف انرژی یک کارخانه را تا 30 درصد کاهش دهد و سرمایه قابل توجهی را ذخیره کند. جرمی بروئر، شریک مدیریت Starshot Capital، سرمایه گذار، می گوید: «این می تواند بلافاصله این شرکت ها را سودآورتر کند.

جیم گائو، مدیر اجرایی Phaidra، تولید بخشی را نادیده گرفته شده توسط Silicon Valley می‌داند و در عین حال برای نوع یادگیری ماشینی پیشرفته‌ای که در مکان‌هایی مانند Google ساخته می‌شود، آماده است. او در مورد پایگاه مشتریان جدید خود می گوید: «آنها برای مدت طولانی در حال جمع آوری داده ها بوده اند، اما از آن استفاده نکرده اند.

مطالب پیشنهادی  شکست: جنگ های کابلی زیردریایی به عنوان پروژه حیاتی چین Nixes داغ می شود | دانش مرکز داده

در واقع، بخش صنعت، که حدود یک چهارم کل انتشار گازهای گلخانه ای ایالات متحده را تشکیل می دهد و همچنان در حال گسترش است، شروع به پذیرش علم داده های پیشرفته کرده است. گزارش IOT Analytics درآمد حاصل از هوش مصنوعی صنعتی را تا سال 2025 از 11 میلیارد دلار در سال 2018 به 72.5 میلیارد دلار پیش بینی کرد.

با این حال، بیشتر این استفاده نشان دهنده وظایف اساسی مانند دیجیتالی کردن داده ها یا ایجاد داشبوردهای آنلاین است، نه ابزارهایی که در آن الگوریتم ها کل سیستم های کنترلی را بدون دستکاری افراد در شماره گیری ها اجرا می کنند، مانند چیزی که Phaidra ارائه می دهد. تعداد زیادی از تولید کنندگان ظرفیت امتحان کردن آن یا بودجه و مهارت مهندسی برای حفظ چنین سیستمی را ندارند. Jon Van Wyck، مدیر عامل BCG، توضیح می‌دهد: «این تعداد بسیار کم است.

Phaidra که در سال 2019 تأسیس شد، می‌گوید چندین مشتری صنعتی Fortune 100 در حوزه‌های وسیعی مانند توسعه داروسازی تا کارخانه‌های کاغذ دارد. از نام بردن از مشتریان خاص یا ارقام مالی خودداری می کند. این استارت‌آپ اخیراً ۲۵ میلیون دلار از شرکت‌های سرمایه‌گذاری Starshot و Character که توسط دیگر آلوم‌های گوگل تأسیس شده‌اند، جذب کرده است. همچنین رابرت لاک، کهنه کار 13 ساله تامین کننده صنعتی جانسون کنترلز را به عنوان رئیس جمهور معرفی کرده است.

گائو قبلا در تیم انرژی در DeepMind در کنار بنیانگذار فنی خود Vedavyas Panneershelvam کار می کرد. مهندسان از جمله معدود افرادی هستند که تجربه گسترده ای در یادگیری تقویتی دارند، شاخه ای از هوش مصنوعی که در آن الگوریتم ها برای بهبود مستمر طراحی شده اند. معروف‌ترین نسخه DeepMind از این AlphaGo است، سیستم آن برای ساختن بازی پیچیده معروف، Go.

مطالب پیشنهادی  Industry Pro در حال بررسی آینده پایداری مرکز داده | دانش مرکز داده

در حالی که AlphaGo برای برنده شدن Go بهینه شده بود، کتی هافمن، یکی دیگر از بنیانگذاران Phaidra، سیستم او را سیستمی توصیف می کند که برای کاهش کیلووات ساعت گیاهانی که به آن وصل می شود، بهینه شده است. هافمن از بخش صنعتی می آید – اخیراً به عنوان مدیر شرکت سازنده تجهیزات Ingersoll Rand Inc. – و می گوید بسیاری از مشتریان Phaidra در زمینه های “ماموریت حیاتی” کار می کنند و خواسته های بسیار خاصی در مورد نحوه خنک سازی و کارکرد کارخانه هایشان دارند. آنها همچنین به نرم افزارهای قدیمی و با کد دستی متکی هستند.

او می‌گوید: «آنها از آنچه از دهه 1950 در اطراف بوده استفاده می‌کنند. این سیستم‌های صنعتی در یک روز خوب بسیار دشوار است.»

الگوریتم های کنترل ساختمان DeepMind به تغییر شماره گیری در مراکز داده گوگل ادامه داده اند. و گوگل شروع به ارائه خدمات مشابه به مشتریان ابری خود کرده است. اما بنیانگذاران Phaidra می گویند که رویکرد آنها متناسب با ویژگی های بخش صنعتی است که سال نوری از بخش صنعتی فاصله دارد. پیچیدگی ساختمان گوگل

گائو قیمت‌های شرکتش را به اشتراک نمی‌گذارد، اما می‌گوید مشتریان کمتر از صرفه‌جویی انرژی که از خدمات آن به دست می‌آورند، به Phaidra پرداخت می‌کنند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور