آكامای می گوید این مشكلات را برطرف كرده است كه چندین وب سایت را تحت تأثیر قرار داده است

اسپنسر سوپر (بلومبرگ) – Akamai Technologies Inc. ، که مسئولیت تحویل محتوای وب را بر عهده دارد ، گفت این مسئله ای را حل کرده است که باعث اختلال در سرویس دهی به چندین وب سایت پرکاربرد شده است. سهام در معاملات اوایل بعد از ظهر در نیویورک سقوط کرد.

آکامای گفته بود که در حال تجربه اختلال در خدمات است و این مشکل را بررسی خواهد کرد.

در اوایل روز ، کاربران اینترنت مشکلات گسترده ای را در سایت های برجسته ، از جمله Amazon.com Inc ، Home Depot Inc ، Airbnb Inc و United Parcel Service Inc. با توجه به Downdetector.com گزارش دادند ، که قطع وب را کنترل می کند.

سهام آکامای کمتر از 1٪ کاهش یافت و به حدود 117 دلار رسید.

به نظر می رسد این مشکل بخش گسترده ای از تجارت اینترنتی را تحت تأثیر قرار داده است ، دلهره شرکت Delta Air Lines Inc. ، خدمات پخش جریانی تحت مدیریت HBO ، سایت های بازی تحت مدیریت شرکت مایکروسافت و شرکت های خدمات مالی مانند Capital One Corp.

به گفته Downdetector ، وقفه های گزارش شده که شامل شرکت های هواپیمایی ، شرکت های بیمه و وب سایت های صنایع مختلف است ، در حدود ساعت 11:30 صبح شروع به افزایش کرده و یک ساعت بعد از آن افزایش یافت.

دلتا گفت که وب سایت و برنامه آن پس از اینکه “به طور خلاصه روز پنجشنبه تحت تأثیر یک مسئله فنی قرار گرفت که فروشنده ای بر وب سایت های جهانی تأثیر گذاشته است” به طور معمول کار می کند.