آزمایشهای YouTube پنهان کردن تعداد مورد پسندیدن در ویدیوها

YouTube در حال آزمایش شمارش عدم پذیرش عمومی در ویدیوها است ، اما به طور کلی از شر دکمه “دوست نداشتن” خلاص نخواهد شد.

به عنوان بخشی از آزمایش ، کاربران شروع به دیدن چند طرح جدید احتمالی برای موارد مشابه می کنند و از دکمه هایی که در زیر ویدیوها نشان داده نمی شوند ، متنفر هستند.

یکی از طرح های جدید بالقوه را می توان در زیر مشاهده کرد:

آزمایشهای YouTube پنهان کردن تعداد مورد پسندیدن در ویدیوها

در این طراحی خاص ، دکمه dislike شمارش عمومی را شامل نمی شود ، اما همچنان در موقعیت معمول خود در کنار دکمه like است.

یوتیوب می گوید که در حال آزمایش طراحی جدید در پاسخ به بازخوردی است که عدم شمارش تعداد می تواند بر رفاه سازندگان محتوا تأثیر بگذارد.

گاهی اوقات از دکمه “نپسندیدن” به عنوان بخشی از یک کمپین انگیزه برای هدف قرار دادن محتوای یک سازنده استفاده می شود. چنین کارزارهایی می تواند منجر به شمارش بیزاری از نظر مصنوعی شود که حتی ممکن است از تعداد مشابه بیشتر شود.

با استفاده از این آزمایش ، YouTube متوجه خواهد شد که آیا حذف تعداد بیزاری از مردم باعث ایجاد کمپین های دوستانه کمتر می شود.

این برای سازندگان و بینندگان به چه معناست؟

بینندگانی که در گروه آزمون هستند می توانند ویدیوها را پسندیده و دوست نداشته باشند.

کانال های YouTube در هنگام ورود به YouTube Studio همچنان می توانند موارد مشابه را مشاهده کنند و تعداد آنها را دوست ندارند.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

این ممکن است شما را متعجب کند ، اگر سازندگان همچنان می توانند ببینند که چند مورد عدم پذیرش را دریافت می کنند ، چرا YouTube حذف دکمه “نپسندیدن” را به طور کامل آزمایش نمی کند؟

با استفاده از این آزمایش YouTube می خواهد ضمن ایجاد اطمینان از بازخورد بازدیدکنندگان برای محاسبه و بازپخش خالق ، تجربه خالق را بهبود بخشد.

هنگامی که از آن به صورت سوicious استفاده نمی شود ، دکمه “نپسندیدن” برای کاربران YouTube یک هدف عملی دارد. از دکمه عدم پذیرش می توان برای تنظیم الگوریتم توصیه YouTube با سلیقه فردی استفاده کرد.

هنگامی که کاربر از یک ویدیو متنفر است ، احتمالاً توصیه هایی را برای انواع مشابه ویدیوها در صفحه اصلی خود مشاهده نمی کند.

برای سازندگان ، دکمه “نپسندیدن” می تواند منبع مفیدی برای بازخورد بیننده باشد ، درصورتی که از آن به عنوان هدف استفاده شود.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

به همین دلیل دکمه “نپسندیدن” در زیر ویدیوها باقی خواهد ماند و تأثیر آن بر توصیه های ویدیویی ثابت خواهد ماند (تا آنجا که من می توانم بگویم).

یوتیوب می گوید که انصراف از این آزمایش امکان پذیر نیست ، اما این شرکت از نزدیک بازخورد را کنترل می کند تا مشخص کند آیا باید با استفاده گسترده از این آزمایش ادامه یابد.

YouTube اولین سایتی نیست که پنهان کردن شماره های تعامل را آزمایش می کند.

در سال 2019 ، اینستاگرام آزمایش حذف موارد مشابه را تجربه کرد. مانند YouTube ، انگیزه آزمایش Instagram این بود که سلامت روان کاربران خود را بهبود بخشد.

فیس بوک چند ماه پس از شروع آزمایش اینستاگرام ، شروع به پنهان کردن در تعداد خود در سایت خود کرد.

عمر هر دو آزمایش کوتاه بود و تعداد محاسبات در نهایت به اینستاگرام و فیس بوک بازگشت.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

زمان نشان خواهد داد که آزمایش YouTube چه مدت به طول انجامیده و در صورت وجود چه تاثیری بر رفاه سازندگان دارد.

منبع: راهنمای YouTube