آرم بیش از 70 مهندس را در چین اخراج کرد و نقش خود را جابجا کرد | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — به گفته افراد مطلع، آرم هولدینگ به تازگی بیش از 70 مهندس نرم افزار را در چین اخراج کرده است، اگرچه برخی از وظایف خود را به خارج از کشور آسیایی منتقل خواهد کرد.

اقدامات این شرکت بریتانیایی منعکس کننده اقدامات شرکت های بزرگ تولید تراشه از جمله کوالکام بود که در اوایل سال جاری، به دلیل اینکه صنعت نیمه هادی ها به دلیل تقاضای کم برای لوازم الکترونیکی با رکود مواجه شده بود، سطح کارکنان خود را کاهش دادند. در ماه نوامبر، Arm پیش بینی فروش ناامیدکننده ای را در میان رکود در فروش گوشی های هوشمند ارائه داد.

به گفته یکی از این افراد، که در بحث درباره مسائل خصوصی حاضر به معرفی او نشد، به حدود 15 نفر از کارکنانی که سمت‌هایشان حذف می‌شود، نقش‌های مختلفی در پروژه‌های مرتبط با چین به آنها پیشنهاد می‌شود.

به گفته یکی دیگر از افراد، مشاغلی که در حال پایان دادن هستند در حال حاضر توسط مهندسان نرم افزار قراردادی پر می شوند که روی پروژه هایی کار کرده اند که تجارت Arm در سراسر جهان را در بر می گیرد.

شرکت مستقر در کمبریج در بریتانیا در بیانیه‌ای گفت: «به منظور اطمینان از اینکه اکوسیستم نرم‌افزاری چین می‌تواند مزایای عملکرد و ویژگی‌های Arm را به طور کامل به حداکثر برساند، Arm در حال تغییر ساختار منابع مهندسی نرم‌افزار خود در چین برای تمرکز بر پشتیبانی مستقیم از توسعه‌دهندگان محلی است.» .

جیسون چایلد، مدیر ارشد مالی، در نوامبر به تحلیلگران گفت، سهم چین در فروش جهانی Arm از 25 درصد به حدود 20 درصد کاهش یافت، زیرا سایر نقاط جهان بسیار سریعتر رشد کردند.

شرکت تحت حمایت گروه سافت بانک تحت تأثیر محدودیت هایی قرار گرفته است که واشنگتن بر صادرات فناوری به شرکت های چینی اعمال کرده است زیرا Arm برخی از طرح های اختصاصی خود را که به طور گسترده توسط دستگاه های تلفن همراه در ایالات متحده استفاده می شود، توسعه داده است.

آرم هنوز از آشفتگی اختلافات طولانی با رئیس برکنار شده آرم چین، سرمایه گذاری مشترک متعلق به سافت بانک و گروهی از سرمایه گذاران چینی در حال بهبود است.

آلن وو، مدیر اجرایی سابق Arm China، پس از برکناری از سمت خود امتناع کرده بود و سال‌ها طول کشید تا سرمایه‌گذاران کنترل را دوباره به دست بگیرند.

Arm China به عنوان دفتر فروش طراح تراشه بریتانیایی در بزرگترین بازار نیمه هادی ها عمل می کند. مردم گفتند که در اوایل امسال، خود نهاد چینی بیش از 100 کارمند را رها کرد که بیشتر آنها در واحد تحقیق و توسعه برای ایجاد فناوری جدید تراشه برای بازار محلی کار می کردند.

Arm کار پشتیبانی از مشتریان چینی خود را از طریق بخشی به نام خدمات جهانی، که در یک مقطع حدود 200 کارمند داشت، به Arm China واگذار کرده است. به گفته یکی از افراد، بیش از 70 کارمند در آن بخش اخراج شده اند و برخی انتظار دارند که پیشنهادی برای جابجایی آنها ارائه شود. Arm China فوراً به درخواستی که به دنبال اظهار نظر بود، پاسخ نداد.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور