آخرین جنجال OpenAI: اسکارلت جوهانسون برای استفاده غیرمجاز از صدا اقدام قانونی می کند

این هفته، OpenAI چندین مدل صوتی جدید را به GPT-4o معرفی کرد: Aiden، Ember، Zephyr، Orion و Sky. با این حال، پس از اینکه اسکارلت جوهانسون بازیگر زن فاش کرد که با او تماس گرفته شده است تا برای مدل جدید مجوز صدایش را صادر کند، بحث و جدل به راه انداخت اما به دلایل شخصی نپذیرفت.

جوهانسون همچنین گزارش داد که دو روز قبل از تظاهرات GPT-4o، آلتمن دوباره با او تماس گرفت و از او خواست که در این پیشنهاد تجدید نظر کند.

قبل از اینکه بازیگر بتواند پاسخ دهد، ویژگی جدید اعلام شد و به دنبال آن پستی از سام آلتمن در حساب X خود (توئیتر سابق) با کلمه “او” منتشر شد.

لینک: https://x.com/sama/status/1790075827666796666?embedable=trueلینک: https://x.com/sama/status/1790075827666796666?embedable=true

درک مرجع

در سال 2013، اسکارلت جوهانسون صداپیشگی یک ربات را در فیلم “Her” انجام داد، جایی که مردی عاشق مدل مولد می شود. واضح است که پست آلتمن کنایه از فیلم و صدای بازیگر زن بود که اجازه استفاده از صدای او را رد کرده بود.

بحث رشد می کند

زمانی که مدل ارائه شد، آنچه در پست آلتمن پیش بینی شده بود تایید شد. به گفته یوهانسون:

«نه ماه بعد، دوستان، خانواده‌ام و عموم مردم متوجه شدند که سیستم جدید «آسمان» چقدر شبیه من است. وقتی تظاهرات منتشر شده را شنیدم، شوکه شدم، عصبانی و ناباور شدم که آقای آلتمن به دنبال صدایی بود که آنقدر شبیه صدای من بود که نزدیکترین من…

Source link